/ Pracownicy

Złap oddech przed nowym rokiem

pKoniec-roku-to-pracowity-okres-w-kadej-firmie-Podsumowania-i-oceny-pracy-rozliczenia-projektw-tworzenie-raportw-i-planw-Dodajmy-do-tego-jeszcze-prac-zwizan-z-przygotowaniami-do-wit-i-otrzymamy-przemczonego-i-zestresowanego-czowiekappDobre-samopoczuc...

Koniec roku to pracowity okres w każdej firmie. Podsumowania i oceny pracy, rozliczenia projektów, tworzenie raportów i planów. Dodajmy do tego jeszcze pracę związaną z przygotowaniami do świąt i otrzymamy przemęczonego i zestresowanego człowieka.

Dobre samopoczucie zależy od zdrowej równowagi między życiem prywatnym a zawodowym. Bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, w przerwie świąteczno-noworocznej dobrze jest zrobić coś dla siebie, oderwać się od służbowego laptopa, telefonu i odczytywania maili.

Dlaczego wypoczynek jest ważny?

W trakcie pandemii wielu pracodawców i pracowników mocniej odczuło zatarcie się granic na linii praca-dom. Zauważa się, że organizacje, które wdrożyły „plan naprawczy” w postaci firmowego wellbeingu, osiągają lepsze wyniki, większą efektywność pracy i lojalność zespołu.

Jak wynika z przeprowadzonego przez portal Pracuj.pl badania, aż 72% respondentów uważa, że przerwa świąteczna daje więcej energii i zapału do pracy. Z kolei ponad połowa ankietowanych planuje wygospodarować sobie dodatkowy czas wolny w okresie między Wigilią i sylwestrem (55% badanych).

Dbanie o dobry wypoczynek nie powinien być przywilejem a koniecznością. Wiele czynników wpływa na odporność organizmu zwłaszcza w okresie czwartej fali COVID-19. Styl życia to jeden z kluczowych elementów nad którym warto popracować, aby wzmocnić swój układ immunologiczny.

Deficyt snu, niezdrowe nawyki, nieregularny tryb życia a do tego nadmiar stresu i napięcie emocjonalne, stają się dla organizmu nie lada wyzwaniem. Praca zdalna utrudnia praktykowanie wypoczynku, a nowe obowiązki mogą pogłębiać frustracje. Regeneracja i noworoczny reset to najlepsze co można zrobić dla siebie. Czas spędzony z bliskimi zwłaszcza w tym okresie, może stać się zbawienny dla ciała i ducha.

Platforma benefitowa

Stres jest głównym determinantem wypalenia zawodowego zwanego bornout. Jako zjawisko psychologiczne, objawia się wyczerpaniem emocjonalnym, fizycznym i behawioralnym. Firmowa kafeteria dostarcza mnóstwa pomysłów i inspiracji na to, jak i gdzie wypocząć. Nasi partnerzy dbają o to, aby czas spędzony poza godzinami pracy był w 100% przyjemny i dobrze wykorzystany, a przede wszystkim – odstresowujący!

Jak zadbać o dobry wypoczynek?

Wszystkim zapracowanym i zmęczonym, pracodawcom i pracownikom – Medicover Benefits dedykuje listę najlepszych pomysłów na wypoczynek. Pozwól, że zadbamy o dobre samopoczucie w iście benefitowym wydaniu.

  1. Wykorzystaj przerwę świąteczną na czytanie: vouchery od Legimi
  1. Skorzystaj z wybranej formy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu: kody na zakupy w Hurtowniasportowa.net
  1. Zrelaksuj się w SPA: zabiegi i masaże od Spa For You
  1. Oderwij się od pracy i zorganizuj rodzinny wypad na narty: zimowe szaleństwo od Traveligo i Wakacje.pl
  1. Podaruj sobie coś miłego: vouchery i kody rabatowe od partnerów modowych Pakamera, Answear.com i YES

 

Wypocznij i wejdź w Nowy Rok z uśmiechem, mocą i przytupem!

Jesteśmy tu dla Was – życząc Wszystkim radości, miłości, zdrowia i szczęśliwego Nowego Roku!

Zespół Medicover Benefits

Źródła:

https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/human-capital/articles/raport-trendy-hr-2021.html

https://media.pracuj.pl/167949-firmowe-swieta-nie-dla-kazdego

https://mfiles.pl/pl/index.php/Burn-out