Menu:

Welcome Pack dla nowego pracownika — pakiet powitalny

Pierwsze tygodnie w nowej pracy nie należą do łatwych – zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Wprowadzanie do zadań i procesów to jedno, integracja z innymi osobami i pomoc w odnalezieniu się w firmie – drugie. Organizacje dbają o to, by powitanie nowego członka zespołu zrobiło na nim dobre wrażenie i żeby to wrażenie pozostało, stanowiąc fundament długoterminowej współpracy. Welcome pack dla pracownika to element przyjaznego i skutecznego onboardingu oraz wizytówka dobrej kultury organizacyjnej.

Welcome-pack-dla-pracownika
Powitanie nowego pracownika w zespole to bardzo istotny element employer brandingu. Spersonalizowany zestaw gadżetów może pozwolić nowej osobie poczuć się częścią zespołu. 

Onboarding nigdy nie jest łatwy – chodzi przecież o to, żeby nie tylko przekazać niezbędne informacje dotyczące organizacji, działu czy stanowiska pracy, ale także zrobić dobre wrażenie, które przekona utalentowanego pracownika do pozostania w firmie. Pracodawcy szukają skutecznych sposobów na onboarding, aby od samego początku nowa osoba poczuła się członkiem zespołu i oswoiła z otoczeniem. Prawidłowo przeprowadzony proces wdrożenia może zwiększyć retencję o 82 proc., a efektywność do 70 proc.!

Co to jest welcome pack?

Welcome pack, welcome kit, onboarding pack, welcome box to nic innego jak powitalny upominek dla nowego pracownika w firmie. Można wręczać go pierwszego dnia przy podpisywaniu umowy, podczas spotkań onboardingowych, może zostać wręczony bezpośrednio przez przełożonego albo wysłany kurierem. Ostatni sposób dotyczy zespołów pracujących zdalnie lub hybrydowo, w tym modelu welcome box również wykorzystujemy jako element onboardingu – musimy zadbać o to, by trafił do odbiorcy przed pierwszym dniem pracy. Jak wspomnieliśmy, firmowy prezent to nie tylko miły gest ze strony pracodawcy, ale sposób na to, by nowy pracownik szybko się zaaklimatyzował. To także atrakcyjna forma przekazania podstawowych informacji o przedsiębiorstwie.

Dlaczego warto przygotować welcome pack dla nowego pracownika?

Jednymi z głównych plusów przygotowania pakietów powitalnych dla nowego pracownika są m.in.:

 • pracownik od pierwszego dnia pracy czuje się członkiem zespołu;
 • upominek na początku współpracy jest wyrazem ciepłego powitania w firmie;
 • to sygnał od pracodawcy, że docenia nowego pracownika;
 • pakiet powitalny pozwala zdobyć podstawowe informacje o nowej strukturze;
 • pracownik zyskuje komfort, że wie i posiada wszystko, co niezbędne w pierwszych dniach pracy.

To tylko kilka zalet, które niesie ze sobą firmowy upominek na starcie pracy w nowym miejscu. Oczywiście zarówno pracownik, jak i pracodawca odczują pozytywne efekty, jeżeli zestaw powitalny będzie zawierał rzeczy przydatne. Torebka zbędnych gadżetów na nikim nie zrobi wrażenia, ale kilka praktycznych i estetycznych drobiazgów z logo firmy, przyda się zarówno w miejscu pracy, jak i poza nim. Poza tym dostarczy informacji i wprawi go w dobry nastrój od samego początku, a to przecież ważne „uzupełnienie” onboardingu.

Pomysły na Welome Pack dla nowego pracownika

Welcome pack dla firm – pomysły na skomponowanie zestawów prezentowych. Jakie gadżety z logo firmy sprawdzają się najlepiej?

Co może zawierać welcome pack?

Nie ma jednego dobrego pomysłu na prezent powitalny, w gruncie rzeczy zależy on od specyfiki firmy. Im bardziej przedmioty znajdujące się w welcome packu nawiązują do obszaru danego biznesu, tym lepiej. Jednak ważne, żeby pracownik był z nich zadowolony – muszą więc stanowić dla niego wartość, być użyteczne, nawet jeśli nie są to rzeczy kosztowne, ze względu na ograniczony budżet działu czy przedsiębiorstwa.

Prezent powitalny dla pracownika może zawierać:

 • Artykuły biurowe: długopis, smycz, notatnik, kalendarz, pen-drive, power bank. Oczywiście mogą one zawierać logo firmy, ale warto zadbać o estetykę. Wbrew pozorom te drobiazgi przydają się zawsze, jednak jeśli będą niskiej jakości i w tandetnym designie, trafią raczej na dno szuflady niż do torebki lub teczki.
 • Odzież: firmowa bluza, T-shirt, czapka – tu też warto zadbać nie tylko o branding, ale i o jakość, porządny materiał, estetyczne, dyskretne logo.
 • Akcesoria: torba na zakupy, pokrowiec na laptopa, butelka na wodę lub bidon, firmowy kubek na kawę, kubek termiczny, lub ceramiczny czy plecak.
 • Słodycze: słodkości, kawa, herbata – okażą się trafione, zwłaszcza jeśli zdobyliśmy wiedzę, jakie są ulubione smakołyki nowego pracownika. Jeżeli firma oferuje produkty konsumpcyjne, to degustacja jest wręcz obowiązkowa.
 • Informacje: Foldery, katalogi, agenda spotkań i wydarzeń – wydruki z niezbędnymi na dany dzień lub pierwsze dni informacjami o strukturze i kulturze firmy.

Warto pamiętać, że lepsze wrażenie zrobi zawsze indywidualne podejście. Postarajmy się o to, by welcome pack zawierał spersonalizowaną kartkę z imieniem nowego pracownika oraz wiadomością od witającego go zespołu. Jeżeli wiemy coś o obdarowywanej osobie, wykorzystajmy to koniecznie w kompletowaniu prezentu.

Opublikowano:
Powiązane artykuły:

Interesuje Cię nasza oferta? Chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw nam swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Opowiemy Ci o naszym systemie i o tym, jak możemy dopasować ofertę do Twoich potrzeb i wymagań.

  Pokaż
  Pokaż
  Pokaż

  Informacja o przetwarzaniu danych osobowych Pokaż

  Copyright © 2024 Medicover Benefits Sp. z o.o.
  Znajdź nas na: