/ Pracownicy

Wpływ kultury i sztuki na samopoczucie

p-styletext-align-leftPandemiczna-rzeczywisto-pokazaa-jak-istotnym-elementem-dla-rozwoju-i-elastycznoci-w-strategii-biznesowej-jest-czynnik-ludzki-To-dziki-niemu-podejmowane-przez-liderw-decyzje-lepiej-chroni-przedsibiorcw-przed-gwatownymi-niespodzie...

Pandemiczna rzeczywistość pokazała, jak istotnym elementem dla rozwoju i elastyczności w strategii biznesowej jest czynnik ludzki. To dzięki niemu, podejmowane przez liderów decyzje, lepiej chronią przedsiębiorców przed gwałtownymi, niespodziewanymi zmianami na rynku.

Wniosek? Inwestycje w kadry są najzwyczajniej opłacalne!

Krok pierwszy: zadbaj o lepsze samopoczucie swoich pracowników dzięki kulturze i sztuce!

Organizacje, które uwzględniają tzw. well-being w swoich modelach na poziomie jednostki, zespołu czy całego przedsiębiorstwa zapewnią swoim pracownikom zrównoważone warunki pracy sprzyjające dobremu samopoczuciu oraz osiąganiu wysokich wyników.

Kultura i sztuka – na zdrowie!

Imprezy, koncerty, wydarzenia multimedialne a może muzyka, taniec, literatura i teatr? Słowem – kultura i sztuka. Dzięki platformie benefitowej, Twoi pracownicy mogą korzystać z wszelkich kulturalnych dobrodziejstw. W dniu wolnym od pracy, podczas urlopu, w ramach pracowniczej nagrody. Firmowa kafeteria jest wygodnym narzędziem wspierającym dobre samopoczucie zespołu i wizerunek pracodawcy.

Lars Thiel, autor niemieckiej publikacji “Leave the Drama on the Stage: The Effect of Cultural Participation on Health[1] przeprowadził badanie z którego wynika, że udział w wydarzeniach kulturalnych przynajmniej raz w miesiącu, może poprawić samopoczucie psychiczne w porównaniu do stanu zdrowia (równowagi psychicznej), którego doświadczylibyśmy przy incydentalnych wizytach w miejscach związanych z kulturą.

 

Muzea i galerie – lepsze samopoczucie Twoich pracowników

Chociaż Twojemu pracownikowi w zapełnionym obowiązkami tygodniu i weekendzie pełnym wrażeń z dziećmi, może być trudno znaleźć czas dla siebie – warto mu uświadomić, jak ważne jest to dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Badania dowodzą, że uczęszczanie do muzeów i galerii sztuki, może pomóc uporać się z nadmiernym stresem i niepokojem. Dla wielu pracowników, to idealny sposób na pozytywną stymulację, wskrzeszenie inspiracji i pobudzenie kreatywności.

 

Nasi partnerzy – kultura, sztuka, rozrywka

W prosty sposób zadbasz o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników, dzięki bogatej ofercie kafeteryjnych niespodzianek z intuicyjną platformą Medicover Benefits. W jednym miejscu spotyka się kultura, sztuka i rozrywka, sprawdź oferty od:

  • Eventim Polska – Vouchery na najciekawsze wydarzenia, koncerty, spektakle i festiwale.
  • Portal eWejsciowki.pl – z wartościowymi kodami rabatowymi. Twoi pracownicy zaplanują wyjście do teatru z dowolnego miejsca i zawsze po niższej cenie.
  • eBilet.pl – atrakcyjne oferty na wydarzenia kulturalne i… sportowe emocje!

 

[1] tł.: Zostaw dramat na scenie: Wpływ uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych na zdrowie

 

Źródła:

https://www.artfund.org/assets/national-art-pass/artfund_calm-and-collected-wellbeing-report.pdf

https://www.diw.de/documents/publikationen/73/diw_01.c.510133.de/diw_sp0767.pdf

https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/human-capital/articles/raport-trendy-hr-2021.html