/ Pracownicy

Idealny prezent i super nagroda – dodatkowe punkty w kafeterii, dla Twoich pracowników

pNa-wita-urodziny-rocznic-i-bez-okazji-Lubimy-by-obdarowywani-prezentami-Choby-najmniejszy-ale-miy-gest-sprawia-e-od-razu-czujemy-si-wyrnienippA-c-tak-nie-cieszy-jak-zdobycie-nagrody-w-konkursie-Bycie-na-podium-mocno-motywuje-8211-zwaszcza-jeli-moemy...

Na święta, urodziny, rocznicę i bez okazji. Lubimy być obdarowywani prezentami. Choćby najmniejszy, ale miły gest sprawia, że od razu czujemy się wyróżnieni.

A cóż tak nie cieszy, jak zdobycie nagrody w konkursie? Bycie na podium mocno motywuje – zwłaszcza, jeśli możemy pochwalić się zdobytym wyróżnieniem.

Jednak…

Znasz to uczucie, kiedy otrzymałeś nietrafiony prezent? Miło, że go dostałeś ale… co z tym dalej zrobić? Właśnie tak samo jest z gratyfikacją pracowników. Inwestowałeś do tej pory w prezenty pracownicze, ale nie zauważyłeś znaczącego zadowolenia swojego zespołu, a tym samym poprawy wizerunku firmy? Poznaj rozwiązania na zwiększenie motywacji Twoich pracowników. Miej wpływ na wzrost efektywności pracy i wyniki całej firmy.

Mamy sposób na idealne prezenty i wyczekiwane nagrody w konkursach firmowych dla pracowników.

Platforma kafeteryjna – na ratunek pracodawcom

Systemy świadczeń pozapłacowych w postaci platformy kafeteryjnej Medicover Benefits, umożliwiają przygotowanie upominków i nagród dla pracowników, w bardzo atrakcyjnym wydaniu. Systemy motywacyjne są ważnym elementem współczesnego zarządzania zasobami ludzkimi. Mają zachęcić pracowników do efektywniejszej pracy.

Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy poczuli się docenieni, jednocześnie licząc na lojalność z ich strony oraz większą determinację do pracy: zainwestuj w prezenty i nagrody w postaci punktów na platformie benefitowej – to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie i Twojego zespołu.

Szykują się święta lub jubileusz w firmie? A może zorganizowałeś integrujący konkurs i myślisz nad nagrodą dla zwycięzcy? Skutecznym narzędziem motywacyjnym będą dodatkowe punkty dla pracowników, przyznawane na platformie kafeteryjnej.

Dostarczaj swoim współpracownikom pozytywnych emocji. Inwestuj skutecznie, w świadczenia pozapłacowe. Miej gwarancję, że prezenty i nagrody w konkursach są praktyczne i opłacalne. Możliwość wyboru, to najważniejsza cecha firmowego prezentu.

Liczą się emocje

Jak w powiedzeniu – są gusta i guściki, a o nich się nie dyskutuje. Być może Twój pracownik nie potrzebuje kolejnego gadżetu, który Twoim zdaniem jest rewelacyjny i użyteczny. Talon na zakupy spożywcze? Benefity wpisane w tradycyjną codzienność, mogą nie być trafionym pomysłem dla Twojego zespołu. Jeśli gratyfikacją miałaby być nagroda rzeczowa, zaoferuj dodatkowe punkty w jednej z benefitowych kategorii np.:

  • bon na zakupy

Pracownicy mogą skorzystać z atrakcyjnych ofert na ubrania, biżuterię czy akcesoria. Kafeteria umożliwia dokonanie zakupu ekskluzywnych artykułów oraz wypróbowania nowatorskich pomysłów od polskich projektantów w kuszących cenach. Urządzasz dom, aranżujesz ogród? Oferta benefitowa to obecnie szeroki wachlarz pomysłów i katalog pełen różnorodnego asortymentu.

  • karta podarunkowa na każdą okazję

Zorganizuj swoim pracownikom cenowe zniżki w wybranych sklepach. Z kartami podarunkowymi można kupować taniej dla siebie i rodziny. A jeśli zbliża się ważna uroczystość – gotowy prezent na wyciągnięcie ręki.

Za dobrze wykonaną pracę lub pierwsze miejsce w konkursie, pracownicy mogą być nagradzani dodatkowymi punktami na ‘emocje’ takimi jak np.:

  • vouchery na atrakcje

Podróże, koncerty, szalone parki rozrywki, karnety do obiektów sportowych, rodzinny wypad na weekend lub romantyczna kolacja w restauracji. Pracodawcy mogą zaoferować dodatkowe punkty w kafeterii, a użytkownik wykupuje vouchery określonej wartości na benefitowe atrakcje w partnerskich obiektach.

Chcesz podszkolić języki obce? Zrealizuj voucher na wybranym kursie językowym z native speakerem. Marzysz o słonecznych wakacjach lub pełnych śniegu feriach? Wymieniaj swoje punkty również na vouchery turystyczne.

Dodatkowe punkty – dodatkowe korzyści

Nietrafiony, firmowy prezent czy nagroda w konkursie, to również ryzyko, że podarunek od pracodawcy – zostanie szybko zapomniany. Systemy motywacyjne budują pozytywny wizerunek pracodawcy, wpisany w działania employer brandingu. Dając pracownikom wybór, pytasz ich: „Czego dziś potrzebujesz? Jak mogę Tobie pomóc?”.

Inwestuj w emocje, niesamowite przeżycia związane z atrakcjami i radość z uczestnictwa w programach kafeteryjnych. Wyjdź poza benefitowe schematy. Kluczem do sukcesu firmy, jest m.in. wolność wyboru jej pracowników.

Nadprogramowe punkty w kafeterii mogą być realizowane w różnych kategoriach. Dostarczasz pracownikom wiele pomysłów np. na spędzenie czasu wolnego lub uczestnictwo w ciekawych kursach. Korzyści z kafeterii jest wiele, ale oszczędność czasu i pieniędzy to najważniejszy atut programów lojalnościowych.

Dodatkowe punkty w kafeterii – mam wybór

Możliwość wykupienia kodów na wypad do restauracji, voucher na zakupy w drogerii, a może weekendowy pobyt w SPA? Na jednej platformie, spotykają się liczne oferty benefitowe i gotowe odpowiedzi na oczekiwania ich użytkowników. Jest wiele możliwości na to, jak wykorzystać dodatkowe punkty przyznane w kafeterii.

Doceniaj swoich pracowników, oferuj ciekawe pomysły na prezenty i atrakcyjne nagrody firmowe. Najważniejsze, że pracownik sam może zadecydować, co wybiera i kiedy skorzysta z dodatkowych punktów. Tak rodzą się pozytywne emocje!

Skuteczne środki zachęty

Programy lojalnościowe w postaci dodatkowych punktów w kafeterii, to skuteczne narzędzie stymulujące i rozwiązanie, które wychodzi poza utarte schematy w przyznawaniu świadczeń.

Niezawodnym narzędziem motywacji dla pracowników są pozapłacowe, ekonomiczne środki zachęty, które mają kształtować i utrwalać zachowania pożądane z punktu widzenia sprawnego funkcjonowania organizacji.

Prezent nie musi być wielki, a nagroda spektakularna. Wystarczy, że benefity będą spełniać swoją funkcję i będą odpowiedzią na osiągnięcia oraz efekty pracy. Jeśli świadczenia spełniają oczekiwania pracowników i pokrywają się z tym, co oferuje im ich pracodawca, to wielopłaszczyznowy sukces firmy jest gwarantowany.

Jak wynika z raportu pracuj.pl z 2017 roku, aż 69% badanych, otrzymuje przynajmniej jeden benefit w swojej pracy, a pracownicy szczególnie cenią sobie te świadczenia, które pozwalają im na oszczędności w domowym budżecie.

Skorzystaj z intuicyjnych rozwiązań platformy Medicover Benefits:

https://medicoverbenefits.pl/

Źródła: