/ Pracownicy

Case study – wdrożenie platformy benefitowej

pNajwaniejszy-jest-pierwszy-krok-a-dokadniej-5-pierwszych-krokw-w-procesie-wdraania-benefitw-w-przedsibiorstwie-Zadowolenie-naszych-Klientw-jest-miar-sukcesu-systemu-kafeteryjnegoppMedicover-Benefits-oferuje-obsug-na-najwyszym-poziomie-i-w-peni-indyw...

Najważniejszy jest pierwszy krok, a dokładniej – 5 pierwszych kroków w procesie wdrażania benefitów w przedsiębiorstwie. Zadowolenie naszych Klientów jest miarą sukcesu systemu kafeteryjnego.

Medicover Benefits oferuje obsługę na najwyższym poziomie i w pełni indywidualny proces wprowadzania systemów benefitowych, odpowiadających na potrzeby i oczekiwania przedsiębiorców.

Wspieramy wizerunek pracodawców i pracę działów HR. Oferujemy obsługę na najwyższym poziomie. Promujemy modne i praktyczne benefity – dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i nowinkami rynkowymi.

Posiadamy narzędzia, dzięki którym wzmocnisz lub wskrzesisz motywację do pracy u swoich pracowników. Ułatwiamy codzienność oraz tworzymy przyszłość. Jesteśmy otwarci na współpracę i gotowi do działania. Zaczynamy!

Jak to robimy, że nasze benefity działają na Twoich pracowników?

Krok 1 – rozpoznajemy i analizujemy potrzeby naszego Klienta

Dzięki platformie kafeteryjnej, realizujemy cele biznesowe firmy. W tym miejscu, pojawia się wiele pytań, tworzą się pomysły, formują decyzje:

Czy ZFŚS mogę rozliczać przez platformę?

– Owszem, fundusze przyznawane przez państwo, pracodawca może przyznawać jako punkty na platfromie benefitowej.

Czy moi pracownicy będą w ogóle korzystać z benefitów?

– Jesteśmy przekonani, że tak! Kafeteria ułatwia funkcjonowanie wielu firm, jest skutecznym narzędziem motywującym do pracy, daje pracownikom wybór, wspiera wizerunek pracodawcy, ułatwia prowadzenie polityki socjalnej, utrzymuje zatrudnienie w firmie, dzięki czemu minimalizujesz ryzyko rotacji i zwolnień. Pracownicy czują się docenieni i mają wpływ na to, z jakich benefitów korzystają i kiedy.

Pracodawcy albo mają swój plan na świadczenia pozapłacowe (które realizujemy), albo sami proponujemy rozwiązania i dostosowujemy efektywne dla firm narzędzia.

Prawidłowo wdrożony system motywacyjny, to nie tylko wsparcie pracy działów HR – to przede wszystkim odpowiedź na oczekiwania ich pracowników. Jeśli nie wiesz, co będzie dobre dla Twojej firmy – zapytaj o to swój zespół.

Rozmawiaj, organizuj warsztaty, przeprowadzaj audyty, ankietuj. Feedback od pracownika jest bardzo cenny, skuteczny i oszczędny (nie tracisz czasu i pieniędzy na świadczenia, które nie zainteresują Twoich zatrudnionych).

Analiza potrzeb to pierwszy – i najważniejszy – krok w procesie wdrożenia benefitów w przedsiębiorstwie.

Krok 2 – projektujemy i testujemy, sprawdzamy wstępne założenia

Artyści niekiedy szkicują, zanim namalują obraz, a Medicover Benefits testuje rozwiązania na etapie przedwdrożeniowym (przed wprowadzeniem systemu benefitowego do firmy Klienta).

To czas obserwacji, zmian i dopasowywania platformy kafeteryjnej szytej na miarę przedsiębiorstwa. Dzięki temu unikamy błędów, wyłapujemy nieścisłości i przede wszystkim widzimy, jak narzędzie będzie funkcjonować w ostatecznej postaci. Przecież chcemy, aby platforma benefitowa była intuicyjna i praktyczna, a nie tylko działała w teorii.

Zabieramy się do pracy i mamy jasno określony cel – zadowolenie Klienta.

Krok 3 – wdrożenie projektu

Kolejny, bardzo przyjemny etap „wprowadzania w życie” założonych celów projektu benefitowego. Przy minimalnym zaangażowaniu działu Klienta, realizujemy narzędzie skutecznego motywowania pracowników.

Każdy etap wdrożenia benefitów jest skonstruowany w taki sposób, aby nie zaburzać dnia pracy Klienta i aby sam proces przebiegał bez zarzutów. Wiemy, jak to zrobić – posiadamy wieloletnie doświadczenie i ciągle się udoskonalamy.

Nie zwalniając tempa, przechodzimy do kroku nr 4.

Krok 4 – czynności administracyjne

Sterujemy wszystkimi procesami administracyjnymi niezbędnymi na etapie wdrażania procesu. Zarządzamy nie tylko platformą benefitów, ale również listami użytkowników, wewnętrzną komunikacją oraz stroną technologiczną platformy.

Obsługujemy wszystkie świadczenia abonamentowe dla pracowników i w każdej formie – w tym Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Oferujemy gotowe integracje z systemami kadrowo-płacowymi.

Nasza praca pozwoli Twojej firmie dobrze funkcjonować z kafeterią. Twoje zaangażowanie jest minimalizowane – dbamy o czas i codzienne obowiązki naszych Klientów, dlatego zajmujemy się wszystkim tym co niezbędne, szybko i sprawnie.

Krok 5 – udoskonalanie i rozwój

Nasza praca nie kończy się w momencie dostarczenia w pełni funkcjonalnej platformy benefitowej. Sprawujemy posprzedażową pieczę nad Klientem. Dbamy o to, aby kafeteria rozwijała się wraz z firmą, która ją użytkuje.

Pracodawcy inwestują w badania satysfakcji swoich pracowników, a dzięki skutecznej informacji zwrotnej, poznają lepiej oczekiwania zespołu i efektywniej wpływają na motywację pracowników.

Udoskonalamy więc dotychczasowe rozwiązania benefitowe, proponujemy nowe możliwości, analizujemy i odpowiadamy na oczekiwania Klienta.

Chcesz coś zmienić, rozwinąć, wypróbować? Jesteśmy z Tobą

~ Medicover Benefits

Sprawdź nas na: https://medicoverbenefits.pl/