Menu:

Karta sportowa dla firm

Coraz więcej firm docenia znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników. Wprowadzenie karty sportowej jako benefit pozapłacowy to inwestycja, która może przynieść wymierne korzyści, takie jak mniejsza liczba absencji chorobowych, wyższa wydajność i lojalność zespołu. Pakiety sportowe dla firm, umożliwiają pracownikom dostęp do szerokiej sieci tysięcy obiektów sportowych na terenie całej Polski.

Karnet na siłownię jako system motywacyjny pracowników. Karta umożliwia korzystanie z tysięcy obiektów sportowo-rekreacyjnych w całej Polsce, dzięki czemu każdy pracownik znajdzie coś dla siebie.
Karnet na siłownię jako system motywacyjny pracowników. Umożliwia korzystanie z tysięcy obiektów sportowo-rekreacyjnych w całej Polsce, dzięki czemu każdy pracownik znajdzie coś dla siebie. Zdjęcie: Drazen Zigic / iStock

Co to jest karta sportowa?

Karta sportowa (nazywana również kartą fitness lub kartą na siłownie) to świadczenie pozapłacowe oferowane przez pracodawców, które umożliwia pracownikom korzystanie z obiektów sportowych, siłowni, basenów, zajęć fitness i innych aktywności rekreacyjnych. Jest to atrakcyjna forma dofinansowania zdrowego stylu życia i dbania o kondycję fizyczną i psychiczną zespołu. 

Warto podkreślić, że karty sportowe dla pracowników to narzędzie skutecznie podnoszące motywację pracowników i wzmacniające ich więź z firmą. Ponadto regularna aktywność fizyczna podnosi odporność i wydolność organizmu. Pomaga również obniżać poziom kortyzolu, hormonu związanego ze stresem, a zatem wpływa pozytywnie na ogólne samopoczucie pracowników.

Jak działają karty sportowe?

Do niedawna pojęcie karty na siłownię było kojarzone z kawałkami plastiku z paskiem magnetycznym, pokazywanymi przy wejściu do obiektów sportowych bądź przed skorzystaniem z usług z obszarów well-being czy fitness. To jednak już przeszłość. W przypadku Medicover Sport, pracownicy nie otrzymują tradycyjnych plastikowych kart. Zamiast tego, dostęp do siłowni czy klubu fitness jest zapewniany za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub poprzez wysłanie SMS-a z kodem usługi. Rejestracja wejścia na teren obiektu następuje przez zeskanowanie kodu QR w aplikacji lub okazanie SMS-a na recepcji.

Karty sportowe dla pracowników

Co istotne, karta nie jest sprzedawana osobom prywatnym – może ją nabyć jedynie pracodawca dla swoich pracowników. To jeden z benefitów pozapłacowych najbardziej pożądanych przez pracowników. Umożliwia im bowiem aktywny wypoczynek, uprawianie ulubionych dyscyplin sportowych i dbanie o zdrowie bez ponoszenia pełnych kosztów. Niektóre pakiety sportowe, jak FIT&More od Medicover Sport, zapewniają również dostęp do oferty rekreacyjnej dla całej rodziny pracownika i osób towarzyszących. Warto wiedzieć, że: 

 • według badań ICAN Institute, aż 70% pracowników uważa kartę sportową za jeden z najbardziej pożądanych benefitów pozapłacowych;
 • karty sportowe umożliwiają pracownikom korzystanie z ponad 4500 obiektów sportowych i rekreacyjnych w całej Polsce, w tym siłowni, basenów, zajęć fitness, saunów, grot solnych i parków linowych;
 • pakiet FIT&More od Medicover Sport obejmuje dostęp do ponad 60 różnych usług z zakresu sportu, rozrywki i rekreacji, takich jak sztuki walki, tenis, squash, kręgle, bilard i ścianka wspinaczkowa;
 • wiele firm oferuje możliwość przypisania karty sportowej również dla rodziny pracownika, umożliwiając korzystanie z obiektów i zajęć całej rodzinie;
 • według raportu „Age Power 2019”, benefity pracownicze, takie jak karty sportowe, stają się nieodzownym elementem budowania zaangażowania i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Kto może mieć kartę sportową?

Karty sportowe są przeznaczone dla pracowników firm, które zdecydują się na wprowadzenie tego benefitu. W przypadku Medicover Sport istnieje możliwość przypisania pakietu sportowego również dzieciom pracowników. Warto to zrobić, aby promować aktywny i zdrowy styl życia od najmłodszych lat:

 • Wprowadzając dzieci w aktywność fizyczną od młodych lat, można kształtować zdrowe nawyki, które będą kontynuowane w dorosłości. Aktywność fizyczna od najmłodszych lat ma pozytywny wpływ na rozwój fizyczny i psychiczny dzieci.
 • Sport buduje więzi rodzinne i pozwala na wspólne spędzanie czasu. Możliwość uprawiania aktywności fizycznych razem z dziećmi, jak np. rodzinna joga, jest doskonałą okazją do spędzania czasu z rodziną i budowania więzi. Wspólne zajęcia sportowe są świetną formą aktywności dla całej rodziny.
 • Aktywność fizyczna ma kluczowy wpływ na rozwój fizyczny i psychiczny dzieci. Zajęcia sportowe i aktywność fizyczna pomagają w rozwoju mięśni, koordynacji ruchowej, pewności siebie i zdrowia dzieci. Zajęcia sportowe dla dzieci zapewniają nieocenione korzyści dla ich rozwoju fizycznego i psychicznego.

Jak zdobyć kartę sportową?

 1. Pracodawca musi zawrzeć umowę z Medicover Sport na pakiet sportowy dla pracowników.
 2. Po aktywacji pakietu pracownik otrzyma wiadomość powitalną od Medicover Sport z instrukcjami.
 3. Po pobraniu aplikacji Medicover Sport na swój telefon i podaniu jego numeru lub wybraniu pakietu, który posiada pracownik, na ekranie wyświetlą się obiekty dostępne w danym pakiecie. 

Więcej informacji znajdziesz na https://medicoversport.pl/pytania-i-odpowiedzi.

Jakie są pakiety sportowe w Medicover Sport?

Medicover Sport oferuje dwa pakiety sportowe dla firm:

 • goFIT – podstawowy abonament sportowy zapewniający dostęp do siłowni, zajęć fitness, basenów
  i innych obiektów sportowych.
 • FIT&More – rozszerzony pakiet łączący aktywność fizyczną z profilaktyką zdrowotną i ofertą rekreacyjną, taką jak grota solna, sztuki walki, badminton, kręgle czy park linowy.

Ile kosztuje karta Medicover Sport?

Koszt karty sportowej ustalany jest indywidualnie z pracodawcami i uzależniony jest od wielu czynników. Najważniejsze z nich to liczba pracowników, wybrane pakiety i lokalizacja, a co za tym idzie, dostępność obiektów, w których można z niej korzystać.

Od kiedy karta jest aktywna?

Po zawarciu umowy z Medicover Sport i dokonaniu opłaty, pracownicy otrzymują wiadomość powitalną z instrukcjami aktywacji pakietu sportowego. Od tego momentu mogą korzystać z obiektów partnerskich.

Sprawdź dostępne obiekty

Medicover Sport oferuje dostęp do ponad 4500 obiektów sportowych i rekreacyjnych w całej Polsce. Wśród nich znajdują się popularne sieci, takie jak Calypso Fitness Club, Total Fitness, CityFit, Just Gym, Saturn Fitness, Fitness Platinium, Smart Gym, Xtreme Fitness i Energy Fitness Club. Pełną listę dostępnych obiektów w danej lokalizacji można sprawdzić za pomocą wyszukiwarki na stronie Medicover Sport: https://medicoversport.pl/wyszukiwarka/

Wprowadzenie karty sportowej dla pracowników to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie zespołu, która może przynieść wymierne korzyści dla firmy. Medicover Sport oferuje kompleksową obsługę programów sportowych dla firm, ułatwiając pracodawcom zarządzanie tym benefitem.

Opublikowano:
Powiązane artykuły:

Interesuje Cię nasza oferta? Chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw nam swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Opowiemy Ci o naszym systemie i o tym, jak możemy dopasować ofertę do Twoich potrzeb i wymagań.

  Pokaż
  Pokaż
  Pokaż

  Informacja o przetwarzaniu danych osobowych Pokaż

  Copyright © 2024 Medicover Benefits Sp. z o.o.
  Znajdź nas na: