Menu:

Karta sportowa – jakie korzyści daje dla pracownika?

Korzyści z wynikające ze sportu i rekreacji są powszechnie znane. Razem z odpowiednim odżywianiem stanowią nieodłączny element zdrowego trybu życia i jednocześnie naturalny sposób na profilaktykę chorób. Karta sportowa to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, a jeśli usługi sportowe i medyczne połączone są w jeden pakiet – to także rozwiązanie kompleksowe wspierające well-being pracownika.

Karta sportowa to jeden z podstawowych benefitów, jakie oferują pracodawcy swoim pracownikom. Umożliwia łatwy dostęp do różnych rodzajów aktywności fizycznej (siłownia, zajęcia fitness, basen tenis, joga, taniec). Dzięki temu w atrakcyjnej cenie pracownik może korzystać z szerokiej oferty klubów i form rekreacji oraz dostosować grafik zajęć do swoich preferencji czasowych i potrzeb.

Dostępność działa motywująco – dobierzemy taką aktywność, jaką lubimy, w miejscu, które jest blisko domu lub pracy. Karta sportowa może być też okazją do integracji z innymi pracownikami, a dla niektórych wspólne treningi są szczególnie ważne w utrzymaniu długoterminowych celów i zaangażowania w sport. Razem jest po prostu raźniej.

Korzystanie z karty sportowej to inwestycja – w swój rozwój osobisty, swoje zdrowie, swoją wytrzymałość fizyczną i psychiczną. To inwestycja w poczucie satysfakcji wynikające nie tylko z osiąganych wyników, ale przede wszystkim z dbałości w swoje dobre samopoczucie i jakość życia, które przełożą się także na codzienne funkcjonowanie w domu i w miejscu pracy.

Jak działa karta sportowa?

Mówiąc prosto karta sportowa obejmuje umowę pomiędzy pracodawcą a wybranym dostawcą kart sportowych, siłowni a także obiektów rekreacyjnych.. Pracodawca opłaca abonament za pracownika, który pozwala na korzystanie z różnych obiektów sportowych, w zamian za to pracownik może korzystać z wybranych przez siebie zajęć i obiektów (objętych umową).. Kartę sportową albo aplikację okazuje przy wejściu do obiektu sportowego. Czasem pakietmoże dostępny jest dla osób towarzyszących, dzięki temu z zajęć lub basenu może korzystać nawet cała rodzina.

Jak zdobyć kartę?

W celu zdobycia karty sportowej pracownik kontaktuje się bezpośrednio z działem HR w swojej firmie, gdzie może uzyskać informacje o dostępności tego benefitu.Żeby ułatwić proces pozyskania pakietów sportowych, ich zamówienie i późniejsze korzystanie z oferty, organizacje decydują się na wdrożenie platform kafeteryjnych online. Kafeterie pozwalają na skupienie w jednej wirtualnej lokalizacji różnych benefitów pozapłacowych oraz ich indywidualizację. Skracają też proces administracji benefitami.

Karta sportowa dla pracowników to właściwie standardowy benefit pozapłacowy, obok pakietu medycznego. Dostęp do szerokiej gamy zajęć sportowych i fitnessowych, basenów, saun, stref wellnes w klubach czy siłowniach partnerskich zawsze działa na plus, jeśli chodzi o wizerunek organizacji. To ważna inwestycja we wsparcie well-beingu pracowników: aktywność pomaga redukować stres, poprawia jakość snu, zwiększa wydajność i efektywność.

Statystyki związane z wykorzystaniem kart sportowych w firmach jasno wskazują, że dostępność takich pakietów pozytywnie wpływa na poziom aktywności fizycznej pracowników.

Jak korzystać z karty sportowej?

Na początku warto zasygnalizować, że w nowoczesnych rozwiązaniach odchodzi się od plastikowych kart sportowych na rzecz dostępów za pośrednictwem aplikacji mobilnych oferowanych przez operatorów.

W celu skorzystania z usług partnerskich rejestrujemy swoje wejście np. przez skanowanie kodu QR dostępnego w aplikacji.

Pakiety sportowe dla firm

Pakiety sportowe lub sportowo-medyczne dla firm to rozwiązania kompleksowe, wygodne dla pracowników i dla organizacji. Dają możliwość wyboru spośród mnóstwa dyscyplin i obiektów sportowo-rekreacyjnych, ale obsługa programu sportowego i współpracy z placówkami partnerskimi  przejęta jest przez firmę oferującą zarządzanie pakietami. Wszystko odbywa się na bazie dedykowanej strony, która umożliwia: zarządzanie wszystkimi zamówieniami w panelu HR, zbieranie zgód w formie elektronicznej, prostą rejestrację i wybór pakietu bezpośrednio przez pracowników. Wszystkie dane są zabezpieczone i zapisane do programu zgodnie z wymogami RODO. Brak plastikowych kart rozwiązuje też kwestię ich dystrybucji przez HR, co również odciąża pracę tych działów, a dla pracownika oznacza błyskawiczną aktywację przy minimum aktywności.

Świadomość w obszarze dbania o zdrowie rośnie. Technologie umożliwiają dostęp do niezliczonych źródeł informacji. Pracownicy zdają sobie sprawę z wagi aktywności fizycznej, chociaż nie zawsze przekłada się to na motywację do podejmowania aktywności sportowych. Firmy, które popierają praktykowanie różnych form rekreacji, przez udostępnianie abonamentów z dużym wyborem placówek i zajęć, mają wkład w osiąganie celów sportowych pracowników. Warto pamiętać, że dla większości z nas aktywność to nie wyniki, udział w biegach czy maratonach, ale utrzymanie dobrego zdrowia, sposób na sylwetkę i pozytywny nastrój. Zadowolony, zdrowy pracownik to efektywny pracownik, który będzie się identyfikował z kulturą organizacji i długoterminowo działał na rzecz pracodawcy.

Opublikowano:

Interesuje Cię nasza oferta? Chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw nam swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Opowiemy Ci o naszym systemie i o tym, jak możemy dopasować ofertę do Twoich potrzeb i wymagań.

  Pokaż
  Pokaż
  Pokaż

  Informacja o przetwarzaniu danych osobowych Pokaż

  Copyright © 2024 Medicover Benefits Sp. z o.o.
  Znajdź nas na: