Menu:

Jak zwiększyć wydajność w pracy?

System kafeteteryjny. Benefity dla pracowników

Działania rynku HR w Polsce i za granicą wskazują, że strategie firm opierają się już nie tylko na pozyskaniu najcenniejszych pracowników do swojej kadry, ale również robią wiele, aby ich utrzymać. Zarządzanie zasobami ludzkimi w obecnych czasach, jest bardzo wymagające. Obserwuje się zasadniczą zmianę międzypokoleniową w tym obszarze. Profil pracownika na rynku pracy znacznie się zmienił. Mamy do czynienia z t.zw. rynkiem pracownika. Rekrutacja na wolne miejsce pracy sprzed 20 lat temu, nie ma nic wspólnego z naborem do pracy w tej chwili.

Nie oznacza to oczywiście, że przed pracodawcą nigdy nie stało duże wyzwanie, aby znaleźć odpowiednią osobę na dane stanowisko. Każdemu przedsiębiorstwu zależy na tym, aby wydajność pracowników była na jak najwyższym poziomie. Tak było zawsze. W przeciągu ostatnich lat, sam proces zatrudnienia przechodzi swoistą metamorfozę. Jak wnoszą autorzy Raportu HR 2019 Employee Experience – Jak sprawić, aby pracownik pokochał Twoją firmę? pracodawca poddawany jest jednoczesnej rekrutacji przez rekrutowanego i powinien udowodnić, że jest odpowiednim „partnerem na życie”.

Benefity

Wyniki Raportu Krajowego Employer Brand Research 2019, wskazują, że aż 78% zatrudnionych pracowników w Polsce najbardziej ceni sobie wynagrodzenie oraz benefity pracownicze. Największe wymagania mają pracownicy z pokolenia X, Y, Z czy Baby Boomers. Słowem – wszyscy.

Zatem dodatki pozapłacowe są najistotniejszą, niekwestionowaną inwestycją w kadry. Zwiększasz dzięki nim poczucie bezpieczeństwa i stabilności u pracowników. Docenianie swojego zespołu w ten sposób sprawia, że osoby zatrudnione identyfikują się z firmą. Czują przynależność do danego stanowiska, a to wszystko przekłada się na zwiększoną wydajność w pracy.

Pracodawco – nie musisz zastanawiać się dłużej nad tym „czy warto?”. Skorzystaj z najbardziej wydajnych rozwiązań wspomagających dział personalny, sprzedaży czy marketingu, w ramach Medicover Benefits.

Czego dziś oczekuje pracownik?

Dla wielu z nas najważniejsza jest równowaga pomiędzy życiem w pracy i poza nią. Współczesna gospodarka wywiera wpływ na wzajemne oddziaływanie na siebie – pracy zawodowej i życia rodzinnego właśnie. To z kolei przyczynia się do rozwoju konfliktu. Stajemy się nerwowi, zestresowani, odczuwamy symptomy wypalenia zawodowego.

Niewyważona sytuacja rodzinna, wpływa znacząco na jakość wykonywanej pracy. Zaś zbytnie przechylanie się szali zawodowej, wnosi chaos w życiu rodzinnym i osobistym. Dlatego tak ważne jest dbanie o siebie poza godzinami pracy. Zdrowsze ciało i umysł sprawia, że lepiej funkcjonujemy, mamy więcej siły i ochoty na wykonywanie codziennych obowiązków. Niwelujemy stres, radzimy sobie lepiej z problemami, umiemy docenić przyjemności życia codziennego i spojrzeć na wszystko pozytywniej.

Idealną sytuacją jest, kiedy w firmie pracownicy świetnie się ze sobą dogadują, relacje między przełożonymi, a podwładnymi są satysfakcjonujące, a projekty i zadania są zawsze wykonywane na czas. Bywa jednak, że nerwowa lub niezdrowa atmosfera w pracy, wprowadza zbędny i niepotrzebny stres. W tym przypadku rozważenie rozwiązań benefitowych jest jedną z metod radzenia sobie z sytuacjami personalnymi w firmie. Integracja podwładnych oraz organizacja czasu wolnego po pracy, poprawia nastrój oraz wpływa pozytywnie na relacje międzyludzkie.

Work – Life Balance

Kluczowymi działaniami, skierowanymi na rzecz eliminowania lub zredukowania dysonansu na linii praca-życie, jest stworzenie dogodnych warunków ułatwiających pogodzenie obydwu aspektów. Pomaga w tym jedna z wiodących od lat, koncepcja zarządzania czasem, czyli utrzymania równowagi praca–życie (z ang. Work–Life Balance, w skrócie WLB). Nie byłoby możliwości utrzymania tych ważnych aspektów życia w harmonii, gdyby nie gotowe rozwiązania w tym kierunku.

Transformacja gospodarcza po 1989 roku spowodowała, wzrost oczekiwań pracodawców, względem pracowników. Zmiana wymusiła u obu stron nastawienie, że praca zawodowa jest najważniejsza. Jednak po latach doświadczeń można podważyć tę tezę.

Działanie Work-Life Balance jest odpowiedzią na powstały konflikt w tych sferach, które powinny być względem siebie komplementarne, a nie przeciwstawne. Jest to klucz do sukcesu w dziale personalnym dla firm.

Co może zrobić pracodawca?

Istnieje wiele rozwiązań benefitowych, które przyniosą zadowolenie i dobrostan w sferze zawodowej, nieodłącznie związanej z czasem prywatnym pracowników. Wprowadzenie rozwiązania w postaci motywatorów dla swoich pracowników, jak wynika z badań i obserwacji – przynosi same korzyści. W środowisku zatrudniających i zatrudnionych niekiedy jeszcze istnieje przekonanie, że dodatki motywacyjne mają efekt krótkotrwały. Nic bardziej mylnego. Pracownik, który aktywnie korzysta z przysługujących mu benefitów, jest świadomy, zadowolony i zdrowszy, a przez to bardziej wydajny.

Motywacja pracowników jest bardzo ważna. Jak wynika z Raportu Pracuj,pl „Benefity oczami pracowników”. W badaniu ankietowani odpowiadali również na pytanie, jakie zachowania przełożonych są demotywujące. Okazuje się, że zatrudnione osoby często czują się niedocenione. Czyż właśnie dodatki pozapłacowe nie są tym, czego oczekują pracownicy? Czy czuli by się bardziej wartościowi? Zdecydowanie tak.

W tym samym badaniu wykazano, że oferta pracodawców w postaci opieki medycznej, pokrywa się ściśle z oczekiwaniami pracowników w tym względzie. Ponadto wymieniono jeszcze kartę sportową, jako motywację pozapłacową oferowaną w miejscach pracy.

Razem możemy więcej

Grupa Medicover Benefits współtworzy bogate pakiety benefitowe dla pracowników w oparciu o współpracę wielu firm. Wśród nich są m.in. Medicover, Sixt, OK System, Eventim czy Triverna.pl.

Nasi partnerzy specjalizują się w dostarczaniu wysokiej jakości usług i produktów, które wspierają przedsiębiorców w całej Polsce. Razem – można więcej. Różnorodność, którą oferujemy, zapewnia pracodawcy wybór, a dzięki temu możesz elastycznie tworzyć strategię pozapłacową wewnątrz firmy.

Medicover Benefits – gotowa odpowiedź dla pracodawców

System on-line

Nasze gotowe rozwiązania dla firm, rozpoczynamy od prezentacji platformy benefitowej. Nasza usługa elektroniczna, obsługuje wszystkie świadczenia dostępne w formie abonamentowej np. karnety sportowe i medyczne. Obejmuje opiekę nad świadczeniami jednorazowymi, sprawuje również pieczę nad strukturami wielospółkowymi. Bardzo prosta i wygodna forma praktycznego zarządzania kadrami.

Dodatkowo oferujemy platformę motywacyjną Medicover Benefits. System zarządza programem lojalnościowym pracowników czy partnerów biznesowych. Ponadto posiadamy dedykowany program rabatowo-benefitowy. Dzięki temu nie tylko spersonalizujesz swoją firmę na rynku, ale przede wszystkim wzmocnisz relację ze swoimi pracownikami i zbudujesz  pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa.

Opieka medyczna

Podnoszenie jakości życia pacjentów  to w zasadzie główna misja Medicover. Pracownicy mają okazję skorzystać z kompleksowych świadczeń medycznych. W ofercie znajdują się badania profilaktyczne oraz specjalistyczne. Pacjenci są kierowani na zaawansowane badania diagnostyczne. Klienci Medicover Benefits, mają możliwość korzystania również z opieki szpitalnej.

To nie wszystko. Ponieważ usługi medyczne Medicover opierają się nie tylko na tradycyjnym kontakcie pacjent-placówka. Do dyspozycji Użytkownika również usługi porad telefonicznych oraz konsultacji on-line.

Chcesz poprawić wydajność swoich pracowników? Zadbaj o to, co dla nich najważniejsze – o ich zdrowie i poczucie bezpieczeństwa.

Pakiety medyczne

W ramach tego, co zostało już wspomniane powyżej – odpowiedni balans w życiu zawodowym i prywatnym, sprawi, że Twój pracownik nabierze wiatru w żagle. Wzmocnienie więzi pomiędzy zatrudnioną osobą, a firmą, będzie tym silniejsze, im bardziej zadbasz o jego dobrostan rodzinny.

Medicover Benefits oferuje pakiety prywatnej opieki medycznej również dla rodzin pracowników firmy. Pakiety medyczne przysługujące Twojemu zespołowi, można indywidualnie je wzbogacać (np. o opiekę stomatologiczną). Abonamenty rodzinne obejmują partnera pracownika oraz dzieci, które nie ukończyły 18-tego roku życia.

Pakiety sportowe

W zdrowym ciele, zdrowy duch. W zadowolonym pracowniku moc i motywacja. A dobre samopoczucie jest kluczem do sukcesu. Zatem Medicover Benefits ma przyjemność przedstawić oferowane przez Partnera OK System – dwa pakiety sportowe do wyboru: GoFit, FIT&More.

Po tych pakietach sportowych możesz spodziewać się wiele…i jeszcze więcej.

Nieocenionym prezentem dla Twojego pracownika, jest wzbogacenie jego czasu wolnego o dodatkowe atrakcje. Jeśli tym sposobem, możesz zaoferować zdrową i kreatywną za razem rozrywkę – to czego chcieć więcej?

Wellbeing w praktyce się opłaca

Dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny to klucz do osiągnięcia sukcesu w zarządzaniu zasobami ludzkimi w dzisiejszych czasach. Wellbeing znacząco wpływa na motywacje, wydajność i zaangażowanie pracowników. W modelu dobrostanu wyróżnia się 5 elementów, które mają bezpośredni wpływ na życie zawodowe i osobiste. Skrót PERMA od angielskich słów, odnosi się do: pozytywnych emocji, zaangażowania, relacji, poczucia sensu/znaczenia oraz osiągniecia i docenienia tego, co się robi.

Pracodawcy wdrażający politykę benefitową w swoich szeregach, powinni brać pod uwagę specyfikę zespołu, który posiadają. W związku z tym powinni przeanalizować, jaka jest obecnie sytuacja życiowa pracowników (dzieci, osoby pozostające pod opieką), ich wiek, a także rodzaj pracy, którą wykonują.

Życie i zdrowie mamy jedno. Warto w nie inwestować i w tym procesie uczestniczyć. Odnalezienie złotego środka w zwiększeniu wydajności kadry – jest na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Medicover Benefits. Skontaktuj się już dziś, a nasi doradcy przeprowadzą Cię przez cały proces uruchamiania polityki benefitowej. Sprawdź więcej rozwiązań dla swojej firmy, zwiększ wydajność w pracy. To bardzo proste! A mówiąc wprost – opłacalne!

Opublikowano:

Interesuje Cię nasza oferta? Chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw nam swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Opowiemy Ci o naszym systemie i o tym, jak możemy dopasować ofertę do Twoich potrzeb i wymagań.

  Pokaż
  Pokaż
  Pokaż

  Informacja o przetwarzaniu danych osobowych Pokaż

  Copyright © 2024 Medicover Benefits Sp. z o.o.
  Znajdź nas na: