Menu:

Czy Twoja firma za to płaci?

Organizacje, których pracownicy odpowiadają: TAK, odnotowują wyższy wskaźnik zaangażowania – o 46% i produktywności – o 27%. O co chodzi? O dobrostan pracowników.

Dla 94% zatrudnionych osób zachowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym jest ważne. 48% rzuciłoby pracę, gdyby nie pozwalała im cieszyć się życiem. 61% nie przyjęłoby jej, jeśli miałaby wpływać negatywnie na tę równowagę. 31% podjęłoby w następnym miesiącu inną pracę, gdyby zaoferowano im większe możliwości łączenia tych obu sfer.

Czy firma za to płaci?
Zdjęcie: nensuria / iStock

Liczy się równowaga

Zachowanie work-life balance coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Częściej używa się też nazwy work-life fit. To sposób organizacji pracy opierający się na elastycznym dopasowaniu sfery zawodowej i prywatnej tak, by można było jednocześnie osiągać cele zawodowe, pogłębiać więzi rodzinne i realizować zainteresowania. Eksperci twierdzą, że jedynie ci pracodawcy, którzy uwzględnią budowanie poczucia dobrostanu w swoich strategiach, będą w stanie utrzymać dotychczasową pozycję na rynku w najbliższych latach.

Kondycja psychiczna ważna jak nigdy dotąd 

Czynnikiem, który znacząco wpływa na dobrostan pracowników, jest ich kondycja psychiczna: w pracy i poza nią. Kryzysy, z jakimi zmaga się świat, wywołują strach i skutecznie niszczą poczucie względnej stabilności. Zachwianiu bezpieczeństwa zawsze towarzyszy stres. Dziś jest obecny i w pracy, i w codziennym życiu. Narzeka na niego większość zatrudnionych osób: 67% deklaruje, że odczuwa go co najmniej raz w tygodniu, a 15% – codziennie. Współcześni pracownicy mają obniżone samopoczucie i często są wyczerpani psychicznie. W tej sytuacji mogą pomóc: regeneracja, aktywny odpoczynek, w tym czas z bliskimi i… sport.

„S” kontra „S” – na stres najlepszy sport

Wysiłek fizyczny jest prostym narzędziem łagodzącym napięcie psychiczne. Ćwiczenia osłabiają reakcję stresową organizmu i poprawiają nastrój. Regularna aktywność fizyczna zapewnia lepszą tolerancję na stres i redukuje ryzyko schorzeń sercowo-naczyniowych oraz metabolicznych. Ludzie, którzy trenują systematycznie, lepiej oceniają swoje samopoczucie i mają wyższe poczucie własnej wartości, a także – bogatsze relacje społeczne, co chroni przed samotnością i poczuciem wyobcowania. Zdrowi, wypoczęci, odstresowani – tak sport działa na pracowników. Przekonaj się o tym.

Pracownicy chcą, by pracodawca o nich dbał

Według badań 24% pracowników deklaruje, że uprawia sport właśnie po to, aby rozładować stres. U 31% ruch poprawia samopoczucie i pozwala odpocząć. Jednak to jeszcze za mało, żeby cieszyć się, że zatrudnieni dostrzegają korzystny wpływ aktywności ruchowej na swoje zdrowie psychiczne i fizyczne i że chętnie ją praktykują. Warto im w tym pomóc. Chodzi zarówno o to, by zbudować świadomość, jakie znaczenie ma ruch w profilaktyce zdrowotnej, jak i o to, by ułatwić pracownikom uprawianie sportu, stworzyć im takie możliwości. Szczególnie pracodawcom powinno na tym zależeć: efektywny pracownik to przede wszystkim pracownik zdrowy. Zadbaj o to.

Dobra wiadomość jest taka, że pracownicy chcą, by pracodawca o nich dbał. Aż 80% z nich przyznaje, że czynnikiem decydującym o wyborze pracodawcy podczas rekrutacji i pozostaniu w firmie na kolejne 10 lat będzie jej oferta dotycząca dbałości o dobre samopoczucie zatrudnionych i strategia w tym zakresie.  Tworząc ją, warto pamiętać, że aktywność fizyczna jest dla dobrostanu pracowników niezbędna. Trzeba też wziąć pod uwagę, że trudno zadowolić wszystkich tym samym i postarać się, by pracownicy mogli wybierać to, co najbardziej im odpowiada. Im bardziej różnorodna i ciekawsza będzie oferta sportowa od pracodawcy, tym większe szanse na zatrzymanie ich w firmie, na ich lojalność i efektywną pracę. Organizacje już to wiedzą.  Badania pokazują, że 82% pracodawców zapewnia pracownikom pakiety sportowe. Ty też możesz.

Jej Firma za to płaci. A Twoja? Sięgnij po pakiet sportowy!

Aktywność fizyczna dla wszystkich

Na rynku pracy są dziś 4 pokolenia: baby boomers, X, Y (Millenialsi) i Z. Różnią się one niemal wszystkim: od sytuacji życiowej, przez podejście do pracy i oczekiwania wobec pracodawcy, aż po definicję sukcesu i życiowe cele. Generacje Y i Z bardzo cenią sobie work-life balance. Dla Zetek życie zawodowe i prywatne musi tworzyć spójną, uzupełniającą się całość. Jednocześnie motywacja do sportu tej grupy wykracza poza względy zdrowotne. Z raportu Strava wynika, że nie jest to tylko poprawa i utrzymanie zdrowia oraz kondycji fizycznej (jak u 43% i 37% ogółu badanych pracowników), ale także potrzeba wyznaczania sobie coraz ambitniejszych celów (53%). „Zetki” bardzo lubią też wspólnie z bliskimi osobami podejmować różne aktywności i wyzwania i realizować je razem (41%). Społeczny charakter sportu jest dla tego pokolenia szalenie istotny. Statystyczna „Zetka” czuje potrzebę, aby zajęcia sportowe były różnorodne i przyjemne. Lubi aktywności, które zawierają elementy przygody, np. sztuki walki czy ścianki wspinaczkowe. Znajduje ją również podczas biegów typu Runmageddon, na trampolinach i quadach, w parkach linowych czy wrotkarniach. Pracodawca, który uwzględnia potrzeby wszystkich pokoleń i zwiększający się udział „Zetek” w rynku pracy, powinien umożliwić swobodę wyboru dyscypliny sportowej. Jak zapewnić pracownikom atrakcyjną i zróżnicowaną ofertę? Właśnie taką proponuje Medicover Sport. Sprawdź!

Pakiet sportowy – wiele możliwości

Medicover Sport to nie tylko siłownia i basen, ale wiele dyscyplin sportowych, takich jak boks, taniec, tenis, squash. Pakiet obejmuje też regenerację: masaże czy sauny różnego typu, a także aktywną rozrywkę i zabawę: paintball, bilard, kręgle, aquaparki, sale zabaw. Użytkownicy pakietów mogą korzystać również z coachingu dietetycznego (konsultacje dietetyka na żywo), treningu z trenerem personalnym i aktywności sezonowych, m.in.: dostępu do stoków narciarskich, do wypożyczalni rowerów w sieci Decathlon Rent, udziału w sportowych imprezach masowych. Każdy znajdzie coś dla siebie: i dzieci, i młodzież, i dorośli, i osoby w wieku 60+.

W pakietach Medicover Sport dajemy możliwość uprawiania aktywności fizycznej w ponad 5 tys. lokalizacji. Z jednej strony są to siłownie, kluby fitness, kluby sztuk walki, z drugiej strony – miejsca, gdzie można ćwiczyć pilates czy jogę, ale także miejsca bardziej lifestyle’owe, takie jak tory gokartowe i parki trampolin. Wiele osób preferuje aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, a z nami można wypożyczyć rowery, kajaki czy SUP-y, pójść do parku linowego lub przejechać się kolejką górską – mówi Justyna Gościńska.

Medicover Sport od wielu lat wspiera pracodawców. Oferuje pakiety sportowe dostosowane do potrzeb użytkowników i firmy oraz różnorodne działania uwzględniające możliwości danej organizacji. Skorzystaj z oferty Medicover Sport, aby zadbać o zdrowie pracowników i dać im możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego.

Postaw na zdrowszy ruch w Twojej firmie z Medicover Sport!

  • PAKIETY SPORTOWE DLA PRACOWNIKÓW – zróżnicowane pod względem zakresu, zapewniające ponad 35 aktywności: sport, rekreację i rozrywkę w ponad 5 500 obiektach na terenie całego kraju.
  • PAKIETY SPORTOWE DLA OSÓB BLISKICH PRACOWNIKOM – osób towarzyszących, dzieci, młodzieży i osób 60+; te same aktywności w tych samych obiektach, co umożliwia wspólne spędzanie czasu.
  • DNI SPORTU, POWER MEETINGS – działania na różną skalę, orgaznizowane w siedzibie firmy lub poza nią, dla pracowników lub również dla ich rodzin.

Dowiedz się więcej o ofercie Medicover Sport.

Opublikowano:

Interesuje Cię nasza oferta? Chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw nam swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Opowiemy Ci o naszym systemie i o tym, jak możemy dopasować ofertę do Twoich potrzeb i wymagań.

    Pokaż
    Pokaż
    Pokaż

    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych Pokaż

    Copyright © 2024 Medicover Benefits Sp. z o.o.
    Znajdź nas na: