Menu:

Vouchery turystyczne – czy bony wakacyjne to atrakcyjny benefit?

Jednym z najbardziej atrakcyjnych benefitów ostatnich lat jest czas pracownika. Pracodawcy prześcigają się w ofercie świadczeń pozapłacowych: krótkie piątki, dzień na rozwój czy czas dla rodziny i bliskich. Jednak u podstaw wszystkich korzyści związanych z czasem dla pracownika, leży fundamentalna potrzeba wypoczynku, a zwłaszcza jego efektywne i „zdrowe” wykorzystywanie. Zacznijmy od podstaw, czyli od planowania i organizowania swojego urlopu. Dowiedz się, dlaczego wyjazdy wakacyjne i vouchery turystyczne są atrakcyjnym świadczeniem dla pracownika.

Vouchery turystyczne to coraz popularniejsze świadczenia pozapłacowe
Vouchery i bony turystyczne pomogą zachęcić twoich pracowników do odpoczynku i regeneracji. Takie vouchery to również świetny pomysł na prezent bądź nagrodę.

Urlop wypoczynkowy – dlaczego jest potrzebny?

Urlop wypoczynkowy, to istotnie ważna dla pracownika – przerwa w obowiązkach zawodowych, zawarta w przepisach prawa pracy, a dokładniej w art. 152 Kodeksu Pracy, który już od pierwszego paragrafu głosi, że:


§1.

Pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego, zwanego dalej „urlopem”.


Jednak kariera i presja związana z codziennością (utrzymanie rodziny, kredyty, zobowiązania), powodują, że tak zasadnicze obowiązki jak „należyty odpoczynek” – spychamy na dalszy plan. Błąd! Pamiętaj, że wakacje nie są zarezerwowane tylko dla wybranych. Przestań traktować urlop nieobowiązkowo. Wypoczynek jest potrzebny każdemu, więc naucz się gospodarować tym czasem i korzystać z kafeteryjnych narzędzi, ułatwiających planowanie, rezerwowanie i realizowanie turystycznych marzeń.

Czerp przyjemność z odpoczywania

Wakacje dedykowane są dla ciała i dla ducha. To nie tylko piękne widoki, plaża i drinki z palemką. W trakcie ich trwania regenerujesz się i dystansujesz do wielu spraw. Nabierasz energii, zbierasz siły potrzebne każdego dnia.

Praca na wysokich obrotach i wyrabianie nadgodzin, to w istocie wyższy zysk dla firmy i lepsze zarobki pracownika. Jednak zmęczony, niewyspany i w konsekwencji sfrustrowany pracownik, staje się w dłuższej perspektywie mniej produktywny, niezadowolony i niewystarczająco efektywny.

Czerp przyjemność z odpoczywania, poznawaj nowych ludzi, zwiedzaj ciekawe destynacje. Wczasy pozwalają zyskać nową perspektywę, uchwycić zdrowy balans, zaczerpnąć świeżości oraz wyzwolą kreatywność.

Jak odpoczywać w trakcie wakacji?

Jak wynika z badania Instytutu Pollster, dla 51 proc. Polaków spędzających wakacje w kraju, najważniejsza jest możliwość relaksu i odpoczynku oraz w 43 proc. możliwość spędzenia go najzwyczajniej, w towarzystwie. Ciągła praca i obowiązki, to również powody, przez które zaniedbujemy częściej kontakty towarzyskie.

Dzięki gotowym pomysłom na spędzenie urlopu i voucherom turystycznym, które dostępne są w firmowej kafeterii, oszczędzasz czas oraz pieniądze. Zebrane w ramach programu benefitowego punkty zamieniasz na dostępne kody, a te – na bony i vouchery wakacyjne naszych partnerów turystycznych.

Poczuj radość z planowania wyjazdu

Gwarantujemy, że będziesz bardziej zrelaksowany i odprężony, jeśli tylko zaczniesz myśleć o wakacjach. Organizuj swój czas wolny z wyprzedzeniem, a wydłużysz radość z planowanego urlopu. Rozpocznij benefisową podróż jednym kliknięciem. Zarezerwuj czas na wyjazd z rodziną i przyjaciółmi. Masz wiele możliwości.

Skorzystaj z voucherów turystycznych od naszych partnerów biznesowych.

Oferta partnerów biznesowych, dostępna w platformie kafeteryjnej, może pomóc ci zaplanować i zorganizować wymarzony wyjazd opłacony voucherem.

Benefity turystyczne z Medicover Benefits

Platforma kafeteryjna Medicover Benefits zaprasza wszystkich użytkowników do świata pełnego niesamowitych atrakcji i ciekawych miejsc. Dzięki szerokiej ofercie zintegrowanych usług turystycznych i miejsc noclegowych zaplanujesz wymarzoną podróż w wybranym miejscu i czasie. Skorzystaj z najlepszych ofert biur podróży na wycieczki, rezerwuj hotele z kodami wartościowymi dostępnymi na platformie kafeteryjnej i ciesz się prezentami od naszych partnerów – te oferty, to coś więcej niż benefit. To spełnianie marzeń o udanych wakacjach.

Vouchery turystyczne – wybierz to, co lubisz

Sun & Snow

Dzięki bogatej ofercie ponad 1500 apartamentów i resortów zlokalizowanych w pięknych regionach Polski mamy pewność, że z operatorem turystycznym Sun & Snow znajdziesz idealne miejsce na swój wypoczynek i regenerację przez cały rok. Voucher jest ważny aż 12 miesięcy!

Travelist

Zbieraj punkty – wymieniaj na kody! Nasz kolejny benefitowy partner w podróży, internetowy klub travelowy Travelist, zaprasza do skorzystania z bogatej oferty pomysłów na wakacje. Jedno miejsce i mnóstwo inspiracji na spędzenie urlopu. To tutaj spotykają się oferty najlepszych hoteli, pensjonatów i innych obiektów noclegowych.

Traveliada

Udane i wymarzone wakacje z Biurem Podróży Traveliada.pl. Planujesz krótką wycieczkę, a może daleką, egzotyczną podróż? Z ofertami Traveliada, każdy znajdzie coś dla siebie.

Traveligo

Rozkoszuj się podróżami z gwarancją najniższej ceny z internetowym biurem podróży TraveliGo.pl.

Podczas rezerwacji wycieczki na www.traveligo.pl należy wpisać w formularzu rezerwacyjnym, w polu „Uwagi dodatkowe” numery kodów wartościowych zakupionych na platformie kafeteryjnej Medicover Benefits. Zorganizuj urlop szybko, sprawnie i bezpiecznie, a do tego w dowolnym terminie. Portal TraveliGo.pl udostępnia użytkownikom opinie, zdjęcia oraz ciekawe informacje przydatne w trakcie podróży.

EasyGo

Nasza platforma kafeteryjna Medicover Benefits, współpracuje również z największym portalem turystycznym w Polsce – EasyGo. Szeroka oferta wycieczek z bogatego menu, to ponad 100 biur podróży i ich propozycji, w jednym miejscu.

Nasz partnerski portal turystyczny, wspiera użytkowników podczas planowania wakacji, jak również w trakcie rezerwacji podróży i miejsc hotelowych.

Wakacje.pl

Profesjonalne doradztwo w sprzedaży usług turystycznych i wieloletnie doświadczenie, to tylko niektóre atuty serwisu internetowego Wakacje.pl. Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce każdy użytkownik znajdzie idealną ofertę wakacyjną dla siebie. Bon wakacyjny jest voucherem umożliwiającym dokonanie płatności za rezerwację usług dostępnych u naszego Partnera.

ClubMed

Luksusowe oferty wycieczek, wszystko totalnie all inclusive, wspaniała i bezpieczna podróż. Za jednym kliknięciem przeniesiemy cię do świata niesamowitych, turystycznych doznań z operatorem ClubMed. Skorzystaj z oferty naszego turystycznego partnera i zyskaj: spersonalizowaną, kompletną ofertę turystyczną, a także wakacje dla całej rodziny z dbałością o każdy szczegół. Urlop z ClubMed to moc atrakcji, wspaniałe widoki, niezapomniane chwile i szereg aktywności – również sportowych.

Moje Miejsce Jura

Zebrane na platformie kafeteryjnej Medicover Benefits punkty, wymieniaj na kody, a te – na turystyczne Vouchery Wypoczynkowe. Zorganizuj swój urlop na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Moje Miejsce Jura, dedykowane jest wszystkim tym, którzy cenią sobie ciszę, spokój i bliskość natury.

Osiedle turystyczne położone jest tuż przy Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd. Zadbaj o komfortowy wypoczynek. W bliskim sąsiedztwie szlaki piesze i rowerowe, trasy wspinaczkowe, ruiny zamków i warowni. Spędź urlop w Polsce i ciesz się wakacyjnymi widokami z Moje Miejsce Jura.

Skorzystaj z wyjazdu opłaconego voucherem i odetchnij od codzienności

Planując urlop, wybierz miejsce, które pomoże ci się zrelaksować i odpocząć od codziennych obowiązków. Możesz wybrać z szerokiej oferty, a wartość bonu zależy jedynie od Ciebie.

Dlaczego odpoczynek jest ważny?

Odpoczynek od pracy zawodowej jest istotnym elementem profilaktyki zdrowia – zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców. Powinniśmy wystrzegać się objawów przepracowania, które wpływają negatywnie na kondycję fizyczną i psychiczną. Nadmiar pracy i brak efektywnego odpoczynku sprawia, że odczuwamy ogólne zmęczenie organizmu. Społeczne skutki ciągłego „bycia zajętym” odczuwa również rodzina i znajomi. Należy pamiętać, że nieustanny stres, chroniczna nerwowość oraz brak zdrowego balansu między życiem zawodowym i prywatnym, może prowadzić do poważnych chorób.

No more Karōshi!

Znane jest w środowisku medycznym zjawisko „śmierci z przepracowania”, wywodzące się z Japonii, a zwane w tym języku jako „Karōshi”. Skutkami przepracowania jest:

 • bezsenność,
 • obniżona koncentracja,
 • spadek odporności,
 • to z kolei zwiększa ryzyko choroby serca (zawał mięśnia sercowego), nadciśnienia tętniczego i powstania nowotworów. W skrajnych przypadkach doprowadza do śmierci.

Nie zapominajmy, że pracoholizm to uzależnienie, które pociąga za sobą przykre skutki. Ciągła pogoń za karierą, perfekcyjne wykonywanie obowiązków, szokująca liczba przepracowanych godzin sprawia, że w dłuższej perspektywie nasz organizm się po prostu zbuntuje.

Musimy nauczyć się odpoczywać, a przede wszystkim – praktykować urlopowanie

Zatem zacznij już dziś planować z nami swoje wakacje. Skorzystaj z voucherów turystycznych na usługi i miejsca noclegowe w przystępnych ofertach na platformie Medicover Benefits w zakładce „Turystyka i Hotele”.

Bibliografia

 1. Polacy na wakacjach - case study Pollster
 2. Marcin Żemigała, Uniwersytet Warszawski Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania: Zjawisko śmierci z przepracowania
 3. https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/dlaczego-warto-jezdzic-na-wakacje-korzysci-dla-ciala-i-umyslu/r7ytr15
 4. https://www.forbes.pl/life/przepracowanie-jakie-moga-byc-skutki-przepracowania/ggpncww
Opublikowano:
Powiązane artykuły:

Interesuje Cię nasza oferta? Chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw nam swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Opowiemy Ci o naszym systemie i o tym, jak możemy dopasować ofertę do Twoich potrzeb i wymagań.

  Pokaż
  Pokaż
  Pokaż

  Informacja o przetwarzaniu danych osobowych Pokaż

  Copyright © 2024 Medicover Benefits Sp. z o.o.
  Znajdź nas na: