/ Bez kategorii

System kafeteryjny narzędziem budującym motywację?

h2strongSystem-kafeteryjny-narzdziem-budujcym-motywacj-strongh2p-alignjustifyRozmawiajc-o-benefitach-i-wiadczeniach-pozapacowych-dla-pracownikw-coraz-czciej-spotykamy-si-z-pojciem-kafeteria-Jest-to-elastyczny-system-benefitw-ktry-pozwala-pracownikowi...

System kafeteryjny narzędziem budującym motywację?

Rozmawiając o benefitach i świadczeniach pozapłacowych dla pracowników coraz częściej spotykamy się z pojęciem kafeteria. Jest to elastyczny system benefitów, który pozwala pracownikowi wybrać te, które naprawdę go interesują.

System kafeteryjny pozytywnie wpływa na motywację pracowników do działań w środowisku pracy. Świadczenia dostępne w kafeterii mogą również przyciągać uwagę potencjalnych pracowników podczas procesu rekrutacji. Pozostają pytania: jakie korzyści znajdą w systemach kafeteryjnych pracownicy? W jaki sposób pracodawca może wprowadzić kafeterię w miejscu pracy?

System kafeteryjny – pochodzenie i zalety

Nazwa kafeteria pochodzi od hiszpańskiego słowa cafeteria – w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza restaurację samoobsługową, w której klienci dobierają potrawy według własnego uznania. Podobnie funkcjonuje system kafeteryjny, który jest powiązany ze świadczeniami pozapłacowymi dla pracowników. Z każdym rokiem zyskuje on na popularności w firmach i przedsiębiorstwach – końcu benefity stały się ważnym aspektem dla pracowników.

benefity system kafeteryjny

Kafeteria to bardzo elastyczny system świadczeń. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość dopasowania benefitów do potrzeb i oczekiwań pracowników. Pracodawca może wcześniej przeprowadzić ankietę w swoim zespole. Wiedza na temat świadczeń, które motywują poszczególnych pracowników będzie w tym przypadku pomocna. Korzystając z takich systemów jak Platforma Benefitowa Medicover Benefits mnogość dostępnych opcji jest wysoce zadowalająca. Jednocześnie, pracodawca ma kontrolę nad wydawanymi na benefity środkami. Kafeteria jest coraz częściej traktowana jako dodatkowe wynagrodzenie. A co dokładnie zyskują pracownicy?

Kafeteria, czyli Platforma Benefitowa Medicover Benefits

Jeśli pracodawca chce wprowadzić w swojej firmie system kafeteryjny, to najlepiej skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań na rynku. Warto zauważyć, że również duże firmy coraz częściej mają swoje systemy kafeteryjne. W tym przypadku na wyróżnienie zasługuje platforma Medicover Benefits. Jej celem jest wspomaganie działów HR, sprzedaży i marketingu w relacjach z pracownikami, klientami lub partnerami biznesowymi. Dostępne rozwiązania są innowacyjne i nowoczesne. Jest to bardzo rozbudowana platforma z abonamentowymi, jak i jednorazowymi benefitami dla pracowników. Opieka medyczna, pakiet sportowy, bilety do kin, bony do popularnych sklepów z ubraniami lub biżuterią, czy zniżki na wymarzony urlop – to wszystko (i nie tylko!) znajdziemy na Platformie Benefitowej Medicover Benefits.

platforma benefitowa

Medicover Benefits oferuje szeroki wachlarz jednorazowych świadczeń dostosowanych indywidualnie do klienta. Ponadto, platforma jest bardzo intuicyjna, a wszystkie działania odbywają się drogą elektroniczną. System obsługuje struktury wielospółkowe oraz zróżnicowane grupy pracownicze. Pracodawca ma możliwość generowania raportów w Medicover Benefits – na podstawie zamówień dokonywanych przez użytkowników.

System kafeteryjny to aktualnie bardzo dobra forma nagradzania i motywowania pracowników. Skuteczne wykorzystanie dostępnych narzędzi może pozytywnie wpłynąć na atmosferę w środowisku pracy oraz efektywność wykonywanych zadań przez zespół HR.

Postaw na indywidualną motywację.
Dowiedz się więcej