Szukasz prezentu dla pracowników?
Na platformie Medicover Benefits każdy pracownik znajdzie prezent idealny dla siebie!
Prezenty świąteczne to tradycja obecna nie tylko w polskich domach, ale także w miejscach pracy. Czasem wiąże się z celebracją firmowej wigilii, niekiedy polega po prostu na wręczeniu upominku dla pracownika na święta. Okres Świąt Bożego Narodzenia w wielu organizacjach jest okazją nie tylko do wykorzystania środków obrotowych przedsiębiorstw, ale też wyrażenia doceniania dla zespołu, podsumowania pracy na koniec roku i budowania relacji.
Kartki z życzeniami i prezenty dla kontrahentów wręczane na koniec roku to standard budowania relacji między biznesami. To także okazja do podsumowania wspólnych działań i wyrażenia podziękowania za dobrą współpracę. Upominki świąteczne pracodawca wykorzystuje, żeby docenić zaangażowanie pracowników, a spotkanie wigilijne – w celu integracji zespołu. Prezenty trafiają nie tylko do zatrudnionych osób – coroczne spotkania integracyjne to moment, w którym również pracownicy zrzucają się na prezent dla szefa lub też obdarowują się wzajemnie symbolicznymi drobiazgami.
Wybór prezentu często jest wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy blisko z osobą obdarowywaną, nie znamy jej dobrze lub nie łączą z nią nas relacje osobiste. Łatwiej kupić personalizowane upominki, gdy wiemy, jakie ktoś ma upodobania i gdy mamy też pewną swobodę decydowania. Prezent biznesowy, ze względu na formalny charakter relacji, jest więc trudniejszy w wyborze, szczególnie gdy nie chcemy poprzestać na corocznym koszyku ze słodkościami. Dobry upominek ma praktyczną wartość dla pracownika, wówczas faktycznie poczuje się on doceniony i zmotywowany do pracy w kolejnym roku.
Oczywiście każdy prezent to miły gest, ale najlepiej wspominamy takie, które wniosły coś konkretnego – trafiły w naszą potrzebę. Na liście prezentów dla kontrahentów, klientów czy pracowników znajdują się od lat smakołyki – głównie słodycze w eleganckiej oprawie. Do tej kategorii należą też dobrej jakości kawa lub herbata i całe zestawy, więc także ceramika, miód lub inne „domowe” wyroby.
Popularnością cieszą się również drobiazgi rzemieślnicze: kosmetyki, naturalne świece sojowe, przetwory od lokalnych dostawców z charakterystycznymi zimowymi aromatami cynamonu, pomarańczy i wanilii. Klasyką w dobrym smaku jest oczywiście alkohol, np. whisky czy butelka wina w okolicznościowej torebce.
Formę prezentu stanowi także premia świąteczna, którą pracownik może wykorzystać na dowolny cel, zgodnie ze swoimi potrzebami. Inną znakomitą, bo praktyczną pozycją w każdym poradniku prezentowym, powinny być benefity.
Jeżeli nie przewidujemy prezentów świątecznych w formie premii, nie przekonują nas też podarunki w postaci pudełka ze słodyczami lub coroczny zestaw cynamonowych herbat, a chcemy wyrazić wdzięczność i docenianie dla podwładnych, dobrym pomysłem są benefity pozapłacowe. Wiele firm wdrożyło platformy kafeteryjne, które na co dzień umożliwiają kadrze korzystanie z abonamentu medycznego czy sportowego w ramach środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Coraz częściej organizacje poszerzają ofertę, dopasowując ją jednocześnie do potrzeb konkretnego pracownika, po to by w jak najlepszym stopniu zadbać o jego wellbeing.
W systemach pojawia się więc także opieka coacha lub psychologa, propozycje dla rodzin, vouchery zakupowe, usługi kosmetyczne czy SPA. Pracownik może wykorzystać przyznaną mu pulę punktów (finansowaną ze środków obrotowych lub funduszu socjalnego) na dowolne pozycje. Dzięki temu pieniądze firmy wykorzystywane są optymalnie na działania wpływające na dobrostan kadry, dobrą atmosferę, co w perspektywie ma wpływ na motywację i zaangażowanie w realizację celów sprzedażowych biznesu.
Upominki dla pracownika na święta również mogą przyjąć formę benefitów. Wystarczy, że pracodawca poszerzy w tym okresie zakres usług i udostępni dodatkowe vouchery na zakupy lub zwiększy liczbę punktów wymienianych na usługi.
Dlaczego poszerzona oferta kafeteryjna to dobry pomysł na prezent dla pracownika? Ponieważ łączy personalizację prezentów i elastyczność w wyborze, w sytuacji, w której pracodawca nie zdecydował się na premię finansową, ale też nie chce obdarować zespołu np. wspominanymi już słodyczami. Pracownik korzystający z platformy, sam decyduje, na co przeznaczy powiększoną pulę punktów, czy na fizyczny prezent w sklepie, wizytę w SPA czy też na jakąś formę aktywności ruchowej w ramach postanowień noworocznych.
Jednocześnie przełożony może też w kafeterii sprawdzić, z jakich usług najczęściej korzysta pracownik. Pozwoli mu to trafić w jego potrzeby i nawet jeśli dobrze go nie zna, przekazać taki podarunek, który będzie faktycznie motywujący i przyczyni się do podtrzymania dobrych relacji w firmie w kolejnym roku.
Zostaw nam swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.
Opowiemy Ci o naszym systemie i o tym, jak możemy dopasować ofertę do Twoich potrzeb i wymagań.