Menu:

Pakiet benefitów w trakcie pracy zdalnej – jak wspierać pasje i rozrywkę pracowników?

Pakiet medyczny i karty sportowe to nie wszystko. Rynek benefitów zmienia się dynamicznie z każdym rokiem, a pandemia spowodowała, że obecne oczekiwania i potrzeby pracowników nie są odzwierciedleniem tego, co było dla nich ważne rok temu. Jaki pakiet benefitów pozapłacowych wybrać, by wspierać pasje i rozrywkę pracowników w ich czasie wolnym?

Pakiet benefitów a pasje i rozrywka pracowników
Jakie są atrakcyjne świadczenia dla pracowników? W dostępnych pakietach benefitów, firmy coraz częściej stawiają na wspieranie pasji i rozrywki pracowników.

Odpowiedni pakiet benefitów podczas pracy zdalnej

Ostatnie lata zmieniły postrzeganie opieki medycznej, a prywatne pakiety stały się niezbędną alternatywą, która umożliwia diagnostykę i leczenie w czasach, kiedy publiczna służba zdrowia nie zawsze jest dostępna. Z kolei pakiety i karty sportowe zaczęły obejmować także działania online oraz porady dotyczące zdrowego trybu życia. Jednak niezależnie od tych zmian, już od dłuższego czasu widoczne było, że te dwa benefity pracownicze coraz częściej są postrzegane jako oczekiwane warunki zatrudnienia, rzadziej jako ponadstandardowy dodatek pozapłacowy.

Benefity a praca zdalna

Pracownikom poza zapewnieniem podstawowych potrzeb, w tym dbałości o zdrowie, zależy na realizowaniu pasji oraz na równoważeniu pracy wypoczynkiem. Potrzeba ta była widoczna już przed pandemią, ale co ważne – obecnie nie traci ona na znaczeniu. Część pracodawców zakłada, że aktualnie pracownicy nie oczekują benefitów z zakresu rozrywki czy work-life balance, bo o rozrywkę było wtedy trudno, a pracując z domu, nie mają problemów z przeciążeniem czasem w pracy.

Bywało jednak odwrotnie. Pracownicy będąc w domu, zapominają o równowadze między pracą a życiem prywatnym oraz nie zawsze pamiętają o potrzebnym wypoczynku. Poza tym, w okresie izolacji i mniejszych możliwości spotykania się z bliskimi, brakowało im relacji, a także możliwości dzielenia się swoimi pasjami. Pracownicy nie mogli korzystać z teatrów, kina, czy wyjść do restauracji, także pojawiła się konieczność spojrzenia na rynek świadczeń dodatkowych z trochę innej perspektywy. Dodatkowo trzeba było wybrać takie rozwiązania, które zapewnią dostęp także w formule online.

Pasja i rozrywki pracowników a work-life balance.

Najpopularniejsze benefity, a oczekiwania pracowników? Poza prywatną opieką medyczną i pakietem sportowym, pożądane są te, które wspierają odpoczynek i rozrywkę w czasie wolnym.

Na jakie benefity dla pracownika z obszaru pasji i rozrywki zwrócić uwagę?

Decydując się na wybór systemu benefitów, z których będzie można korzystać zarówno w formule online, jak i stacjonarnie, oraz takich, które będą dostępne dla pracowników niezależnie od ich lokalizacji, warto wybrać rozwiązanie, które będzie elastyczne. Firmy mogą udostępnić między innymi:

 • kursy językowe (także w formule online),
 • abonamenty na audiobooki,
 • vouchery do księgarni internetowych,
 • vouchery zakupowe do sklepów,
 • dostęp do platformy, która umożliwia treningi online.

Przeczytaj także: Vouchery turystyczne – czy podróże to atrakcyjny benefit dla pracownika?

Dodatkowym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest działalność charytatywna. Dla części pracowników jest to duża wartość i także w okresie pracy zdalnej chcieliby realizować zadania, które pozwalają na pomaganie innym. Poza działaniami z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, które nadal część firm realizuje, możliwe jest także udostępnienie swoim pracownikom wspierania działań charytatywnych z poziomu platformy benefitów.

Funkcjonowanie ośrodków rozrywki czy kultury wróciło do normy, można rozszerzyć wybór benefitów o te możliwe do wykorzystania w formie stacjonarnej. Zapewne jednak część pracowników nadal chętnie będzie korzystać z opcji online, co pozwoli firmom na stworzenie atrakcyjnego pakietu możliwości, z którego pracownicy będą mogli korzystać, dobierając te świadczenia pozapłacowe, które są dla nich interesujące.

Powiązane tematy: 

System kafeteryjny – dlaczego warto wdrożyć go w firmie?

Opublikowano:

Interesuje Cię nasza oferta? Chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw nam swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Opowiemy Ci o naszym systemie i o tym, jak możemy dopasować ofertę do Twoich potrzeb i wymagań.

  Pokaż
  Pokaż
  Pokaż

  Informacja o przetwarzaniu danych osobowych Pokaż

  Copyright © 2024 Medicover Benefits Sp. z o.o.
  Znajdź nas na: