/ Partnerzy

Dlaczego podróże, to atrakcyjne świadczenie dla pracownika?

h3strongTurystyka-amp-Hotelestrongh3pJednym-z-najbardziej-atrakcyjnych-benefitw-ostatnich-lat-jest-strongczas-pracownikastrong-Pracodawcy-przecigaj-si-w-ofercie-wiadcze-pozapacowych-krtkie-pitki-dzie-na-rozwj-czy-czas-dla-rodziny-i-bliskich-Tego-rodz...

Turystyka & Hotele

Jednym z najbardziej atrakcyjnych benefitów ostatnich lat jest… czas pracownika. Pracodawcy prześcigają się w ofercie świadczeń pozapłacowych: krótkie piątki, dzień na rozwój czy czas dla rodziny i bliskich. Tego rodzaju świadczenia pozapłacowe uatrakcyjniają miejsce pracy, minimalizują ryzyko wypalenia zawodowego, rotacji i zwolnień.

Jednak u podstaw wszystkich korzyści związanych z czasem dla pracownika, leży fundamentalna potrzeba wypoczynku, a zwłaszcza jego efektywne i „zdrowe” wykorzystywanie.

Nauczmy się zarządzać, swoim czasem wolnym. Zacznijmy od podstaw, czyli od planowania i organizowania swojego urlopu. Z nami, dowiesz się, dlaczego wyjazdy wakacyjne są atrakcyjnym świadczeniem dla pracownika. Zadbaj o podróże małe i duże – z platformą kafeteryjną Medicover Benefits i ciesz się udanym wypoczynkiem.

Urlop wypoczynkowy

Urlop wypoczynkowy, to istotnie ważna dla pracownika – przerwa w obowiązkach zawodowych, zawarta w przepisach prawa pracy, a dokładniej w art. 152 Kodeksu Pracy, który już od pierwszego paragrafu głosi, że:

§1.

Pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego, zwanego dalej „urlopem”.

Jednak kariera i presja związana z codziennością (utrzymanie rodziny, kredyty, zobowiązania), powodują, że tak zasadnicze obowiązki jak „należyty odpoczynek” – spychamy na dalszy plan. Błąd!

Pamiętaj, że wakacje nie są zarezerwowane tylko dla wybranych. Przestań traktować urlop nieobowiązkowo. Wypoczynek jest potrzebny każdemu, więc naucz się gospodarować tym czasem i korzystaj z kafeteryjnych narzędzi, ułatwiających planowanie, rezerwowanie i realizowanie turystycznych marzeń.

Czerp przyjemność z odpoczywania

Wakacje dedykowane są dla ciała i dla ducha. To nie tylko piękne widoki, plaża i drinki z palemką. W trakcie ich trwania regenerujesz się i dystansujesz do wielu spraw. Nabierasz energii, zbierasz siły potrzebne każdego dnia.

Praca na wysokich obrotach i wyrabianie nadgodzin, to w istocie wyższy zysk dla firmy i lepsze zarobki pracownika. Jednak zmęczony, niewyspany i w konsekwencji – sfrustrowany pracownik, staje się w dłuższej perspektywie, mniej produktywny, niezadowolony i niewystarczająco efektywny.

Czerp przyjemność z odpoczywania, poznawaj nowych ludzi, zwiedzaj ciekawe zakątki. Wakacje pozwalają zyskać nową perspektywę, uchwycić zdrowy balans, zaczerpnąć świeżości oraz wyzwolą kreatywność.

Zrelaksuj się i odpoczywaj w trakcie urlopu

Jak wynika z badania Instytutu Pollster, dla 51% Polaków spędzających wakacje w kraju, najważniejsza jest możliwość relaksu i odpoczynku oraz w 43% możliwość spędzenia go najzwyczajniej, w towarzystwie. Ciągła praca i obowiązki, to również powody, przez które zaniedbujemy częściej kontakty towarzyskie.

Korzystaj z benefitowych ofert noclegów i wakacji, dostępnych w firmowej kafeterii. Dzięki gotowym pomysłom na spędzenie urlopu, oszczędzasz czas oraz pieniądze. Zebrane w ramach programu benefitowego punkty, zamieniasz na dostępne kody, a te – na bony i vouchery wakacyjne partnerów turystycznych.

Poczuj radość z planowania wakacji 

Gwarantujemy, że będziesz bardziej zrelaksowany i odprężony, jeśli tylko zaczniesz myśleć o wakacjach. Organizuj swój czas wolny z wyprzedzeniem, a wydłużysz radość z planowanego urlopu. Rozpocznij benefitową podróż jednym kliknięciem. Zarezerwuj czas na wyjazd z rodziną i przyjaciółmi. Masz wiele możliwości. Jak to możliwe?

Świadczenia turystyczne dla pracowników dostępne na platformie kafeteryjnej Medicover Benefits umożliwiają wykupienie voucherów na wyjazd w dowolne miejsce na świecie.

Nie wiesz, gdzie się wybrać w czasie urlopu? Nasi partnerzy z pewnością zainspirują Cię do odbycia podróży tych bliskich i tych dalekich. Skorzystaj z kodów rabatowych, realizuj vouchery wakacyjne i ciesz się konkurencyjnym cenami.

Wybrać hotel, pensjonat, góry czy morze?

Nieważne!

Ważne, że masz wpływ na to, jak może wyglądać Twój czas wolny.

Turystyczne benefity z Medicover Benefits

Platforma kafeteryjna Medicover Benefits zaprasza wszystkich użytkowników do świata pełnego niesamowitych atrakcji i ciekawych miejsc. Dzięki szerokiej ofercie zintegrowanych usług turystycznych i miejsc noclegowych, zaplanujesz ukochaną podróż w wybranym miejscu i czasie.

Skorzystaj z najlepszych ofert wycieczek i hoteli z kodami wartościowymi dostępnymi na platformie kafeteryjnej i ciesz się prezentami od naszych partnerów – te oferty, to coś więcej niż benefit. To spełnianie marzeń o udanych wakacjach.

Twoje Wakacje z Naszymi Partnerami

Sun & Snow

Dzięki bogatej ofercie ponad 1500 apartamentów i resortów zlokalizowanych w pięknych regionach Polski, mamy pewność, że z operatorem turystycznym Sun & Snow znajdziesz idealne miejsce na swój wypoczynek i regenerację przez cały rok.

Wejdź na platformę Medicover Benefits, wybierz kod o danej wartości i sprawdź, gdzie możesz wykorzystać swój Voucher Wypoczynkowy Sun & Snow.

Voucher jest ważny aż 12 miesięcy! Zrealizuj wakacje w wybranym miejscu i czasie.

Travelist

Zbieraj punkty – wymieniaj na kody! Nasz kolejny benefitowy partner w podróży, internetowy klub travelowy Travelist, zaprasza do skorzystania z bogatej oferty pomysłów na wakacje. Jedno miejsce i mnóstwo inspiracji na spędzenie urlopu. To tutaj spotykają się oferty najlepszych hoteli, pensjonatów i innych obiektów noclegowych. Sprawnie i bezpiecznie dokonasz rezerwacji, dzięki karcie podarunkowej o wybranej wartości, dostępnej na platformie Medicover Benefits. Zapraszamy!

Traveliada

Udane i wymarzone wakacje z Biurem Podróży Traveliada.pl. Planujesz krótką wycieczkę, a może daleką, egzotyczną podróż? Z ofertami Traveliada – każdy znajdzie coś dla siebie. Skorzystaj z kodów wartościowych dostępnych na platformie Medicover Benefits i zarezerwuj usługi najlepszych polskich touroperatorów na partnerskim portalu Traveliada.pl. Wybierz miejsce i dowolny czas planowanej podróży. Do rezerwacji wycieczki można użyć kilku kodów.

Traveligo

Rozkoszuj się podróżami z gwarancją najniższej ceny z internetowym biurem podróży TraveliGo.pl. Z naszym turystycznym partnerem, wakacje mogą trwać cały rok!

Podczas rezerwacji wycieczki na www.traveligo.pl należy wpisać w formularzu rezerwacyjnym, w polu „Uwagi dodatkowe” numery kodów wartościowych zakupionych na platformie kafeteryjnej Medicover Benefits. Zorganizuj urlop szybko, sprawnie i bezpiecznie, a do tego – w dowolnym terminie. Portal TraveliGo.pl udostępnia użytkownikom opinie, zdjęcia oraz ciekawe informacje przydatne w trakcie podróży.

EasyGo

Nasza platforma kafeteryjna Medicover Benefits, współpracuje również z największym portalem turystycznym w Polsce – EasyGo. Szeroka oferta wycieczek z bogatego menu, to ponad 100 biur podróży i ich propozycji, w jednym miejscu.

Nasz partnerski portal turystyczny, wspiera użytkowników podczas planowania wakacji, jak również w trakcie rezerwacji podróży i miejsc hotelowych. Chcesz mieć pewność, że urlop będzie dobrze zorganizowany, a cena atrakcyjna? Skorzystaj z kodów dostępnych na naszej platformie i spraw sobie bon o wybranej wartości. Następnie wybierz interesującą Cię ofertę EasyGo… i gotowe!

Wakacje.pl

Profesjonalne doradztwo w sprzedaży usług turystycznych i wieloletnie doświadczenie, to tylko niektóre atuty serwisu internetowego Wakacje.pl. Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce, każdy użytkownik, znajdzie idealną ofertę wakacyjną dla siebie. Myślisz o pobycie w SPA, wyjeździe na narty, a może wycieczka objazdowa lub egzotyczna wyprawa Last Minute? Dzięki naszej ofercie, zrealizujesz kody wartościowe i wymienisz je na vouchery do wykorzystania na Wakacje.pl. Bon wakacyjny jest voucherem umożliwiającym dokonanie płatności za rezerwację usług dostępnych u naszego Partnera.

ClubMed 

Luksusowe oferty wycieczek, wszystko totalnie all inclusive, wspaniała i bezpieczna podróż – jednym kliknięciem, przeniesiemy Cię do świata niesamowitych, turystycznych doznań z operatorem ClubMed. Skorzystaj z oferty naszego turystycznego partnera i zyskaj: spersonalizowaną, kompletną ofertę turystyczną, a także wakacje dla całej rodziny z dbałością o każdy szczegół. Urlop z ClubMed to moc atrakcji, wspaniałe widoki, niezapomniane chwile i szereg aktywności – również sportowych. Zyskaj więcej dzięki kodom na platformie Medicover Benefits.

Moje Miejsce Jura

Zebrane na platformie kafeteryjnej Medicover Benefits punkty, wymieniaj na kody, a te – na turystyczne Vouchery Wypoczynkowe. Zorganizuj swój urlop na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Moje Miejsce Jura, dedykowane jest wszystkim tym, którzy cenią sobie ciszę, spokój i bliskość natury.

Osiedle turystyczne położone jest tuż przy Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd. Zadbaj o komfortowy wypoczynek. W bliskim sąsiedztwie szlaki piesze i rowerowe, trasy wspinaczkowe, ruiny zamków i warowni. Spędź urlop w Polsce i ciesz się wakacyjnymi widokami z Moje Miejsce Jura.

Zrób sobie wakacje! Czyli, dlaczego odpoczynek jest ważny?

Odpoczynek od pracy zawodowej jest istotnym elementem profilaktyki zdrowia – zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców. Powinniśmy wystrzegać się objawów przepracowania, które wpływają negatywnie na kondycję fizyczną i psychiczną.

Nadmiar pracy i brak efektywnego odpoczynku sprawia, że odczuwamy ogólne zmęczenie organizmu. Społeczne skutki ciągłego „bycia zajętym” odczuwa również rodzina i znajomi.

Należy pamiętać, że nieustanny stres, chroniczna nerwowość oraz brak zdrowego balansu między życiem zawodowym i prywatnym, może prowadzić do poważnych chorób.

No more Karōshi!

Znane jest w środowisku medycznym zjawisko „śmierci z przepracowania”, wywodzące się z Japonii, a zwane w tym języku jako „Karōshi”. Skutkami przepracowania jest bezsenność, obniżona koncentracja, spadek odporności, a to z kolei zwiększa ryzyko choroby serca (zawał mięśnia sercowego), nadciśnienia tętniczego i powstania nowotworów. W skrajnych przypadkach doprowadza do śmierci.

Nie zapominajmy, że pracoholizm to uzależnienie, które pociąga za sobą przykre skutki. Ciągła pogoń za karierą, perfekcyjne wykonywanie obowiązków, szokująca liczba przepracowanych godzin sprawia, że w dłuższej perspektywie nasz organizm się po prostu zbuntuje.

Musimy nauczyć się odpoczywać, a przede wszystkim – praktykować urlopowanie

Zatem zacznij już dziś planować z nami swoje wakacje. Skorzystaj z usług turystycznych i miejsc noclegowych w przystępnych ofertach na platformie Medicover Benefits w zakładce „Turystyka i Hotele”.

Na wakacje, na weekend, w dni wolne od pracy – ciesz się wypoczynkiem.

Praktykuj urlopowanie z https://medicoverbenefits.pl/

 

Źródła: