/ Partnerzy

Zapraszamy do świata kina niezależnego

pWedug-licznych-bada-na-stan-zdrowia-czowieka-wpywa-styl-ycia-rodowisko-opieka-medyczna-oraz-kultura-Kino-niezalene-podobnie-jak-inne-rodki-masowego-przekazu-peni-wan-rol-spoeczn-Niewtpliwie-poredniczy-w-wymianie-informacyjnej-czy-ideologicznej-pomid...

Według licznych badań, na stan zdrowia człowieka wpływa styl życia, środowisko, opieka medyczna oraz … kultura. Kino niezależne (podobnie jak inne środki masowego przekazu) pełni ważną rolę społeczną. Niewątpliwie pośredniczy w wymianie informacyjnej czy ideologicznej, pomiędzy nadawcą a odbiorcą (widzem). Bez wątpienia wskazuje kino pełni funkcje rozrywkową, wychowawczą, perswazyjną i artystyczną.

„Otwórz się” na kino niezależne

Kino niezależne to miejsce, w którym repertuar zawiera produkcje niekomercyjne, kategoryzowane do gatunku filmów offowych. W takim miejscu, możemy obejrzeć dzieła twórców kina artystycznego, wspierać polski przemysł kinematograficzny, poszerzać swoje doświadczenia o promowane przez kino, różne gatunki filmowe.

Czas spędzony w kinie niezależnym, to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z filmowym menu produkcji filmowych, które rzadko goszczą w innych kinach ze względu na ograniczony zasięg odbiorców. Ważnym aspektem jest fakt, że kina niezależne nie blokują możliwości obejrzenia produkcji światowych, z repertuaru kin komercyjnych. Podsumowując, to co wyróżnia „niezależność” kina, to szeroki wybór w kafeteryjnym wydaniu.

           „Dzięki licznym kinom arthouse’owym w naszej ofercie,

trafiamy też do szerokiej grupy prawdziwych pasjonatów kina,

widzów najwierniejszych i bardzo świadomie dobierających oglądane treści”

– Kinga Dołęga, prezeska KinAds

kino niezależne platforma benefitowa

 

Kino – to forma spędzania czasu, która otwiera widza na świat, poszerza horyzonty, dostarcza emocji i rozrywki. Fenomen kina niezależnego polega na zróżnicowaniu jego odbiorców – pod względem wieku, płci, pochodzenia czy wykształcenia. Bezsprzecznie kino integruje od zawsze a niezwykła atmosfera i specyficzny klimat dodaje niezwykłości tworzonej w ten sposób wspólnoty.

Godnym uwagi jest fakt, że kino niezależne może i pełni rolę propagandową. W wybranych produkcjach wykorzystywane są przez twórców odpowiednie symbole, wywołujące konkretne skojarzenia i emocje. Jako forma artystycznego przekazu, łączy przekaz innych dziedzin kultury w tym muzyki.

Czego z pewnością „nie uraczysz” w kinie alternatywnym? Otóż fanów kameralnej atmosfery i większego komfortu oglądania zapewniamy, że w kinie niezależnym brak jest oferty małej gastronomii a tym samym wszelkich oznak „mlaskania”, „siorbania”, „przegryzania”.

Kultura „na zdrowie!”

Już w latach 50-tych XX wieku przeprowadzano analizy psychologiczne nad oddziaływaniem filmu na człowieka. Koncentrowano się wówczas na emocjonalnym odbiorze treści i ich intensywności. Na przestrzeni lat, kino kształtowało opinie, język i zachowanie publiczności. Tak było i jest obecnie.

Czy seans w kinie alternatywnym sprawi, że poczujemy się lepiej?

Badania udowadniają pozytywny wpływ sztuki na zdrowie. Kultura wspomaga rozwój zdolności poznawczych, zapobiega rozwojowi chorób starczych, korzystnie wpływa na budowanie relacji i bliskich więzi.

Głównym wynikiem badań jest fakt, że udział w wydarzeniach kulturalnych przynajmniej raz w miesiącu zapewnia nam znacznie lepsze samopoczucie w porównaniu do stanu zdrowia, którego doświadczylibyśmy przy rzadszych wizytach w miejscach związanych z kulturą [1]

Chcesz wiedzieć dlaczego kultura ma tak duże znaczenie dla naszego zdrowia, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu „Wpływ kultury i sztuki na samopoczucie”.

Partner KinAds

Nasz „filmowy” partner zrzesza tradycyjne i niezależne kina w całej Polsce. KinAds to ponad 330 nowoczesnych kin (w większości – niezależnych) i unikatowa oferta dedykowana widzom na terenie całego kraju. KinAds to w stu procentach polska firma, twórca akcji #wspieramykinapolskie:

„Jeśli COVID-19 jest sprawdzianem prawdziwych relacji,

to nasze kina wykształciły przez ostatnią dekadę silne więzi z widownią”

– Kinga Dołęga, prezeska KinAds

Platforma benefitowa Medicover Benefits, oferuje użytkownikom:

  • Vouchery na bilety do kin niezależnych na seanse 2D od poniedziałku do czwartku;
  • Vouchery na bilety do kin niezależnych na seanse 2D od piątku do niedzieli.

Misją firmy jest rozwój rynku reklamy kinowej w Polsce w związku z czym KinAds prowadzi szereg kampanii wspierających cele marketingowe tj. „Kino na leżakach”, „Kobiece wieczory filmowe” czy „Happy Seats”.

Zapraszamy do świata filmu w alternatywnym wydaniu z Medicover Benefits.

[1] https://www.nck.pl/badania/archiwum-projektow/obserwatorium-kultury/aktualnosci/kultura-to-zdrowie-uczestnictwo-w-kulturze-badania

 

Źródła:

https://kinads.pl/

https://medicoverbenefits.pl/

https://www.kulturaihistoria.umcs.lublin.pl/pl/archives/61

http://refleksje.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2021/01/Refleksje-22-wnetrze.pdf

http://www.kinozdrowie.pl/kina-niezalezne/idee-kina-niezaleznego/

Emilia Jaroszewska; Instytut Polityki Społecznej; Uniwersytet Warszawski: Kultura jako czynnik warunkujący zdrowie, diagnozowanie chorób i ich leczenie:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ptAOaCb_8CEJ:cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.desklight-84dc0642-a273-4ec0-b96b-9882d0385025/c/Jaroszewska20PPS2021-13-7.pdf+&cd=6&hl=pl&ct=clnk&gl=pl