/ Pracownicy

Benefity, czyli co pracownicy lubią najbardziej?

p-alignjustifyp-alignjustifyBenefity-stay-si-kluczowym-aspektem-w-kwestii-motywacji-pracownikw-Pracodawca-moe-zapewni-rozmaite-wiadczenia-pozapacowe-ale-najkorzystniejsz-opcj-s-te-indywidualnie-dopasowane-do-potrzeb-pracownikw-Zatem-jakie-benefity-wo...

Benefity stały się kluczowym aspektem w kwestii motywacji pracowników. Pracodawca może zapewnić rozmaite świadczenia pozapłacowe, ale najkorzystniejszą opcją są te indywidualnie dopasowane do potrzeb pracowników. Zatem, jakie benefity wolą kobiety, a jakie mężczyźni?

Świadczenia dodatkowe w miejscu pracy stały się niezwykle powszechne. Pracodawcy próbują przekonać nowych pracowników do podjęcia zatrudnienia w ich firmie. Z kolei osoby pracujące od wielu lat w tym samym miejscu mają czerpać motywację do działania. Warto zwrócić uwagę, że mężczyźni i kobiety mogą mieć inne priorytety w wyborze benefitów. Jaki jest wpływ płci na ich preferencje?

Płeć a świadczenia pozapłacowe

Coraz częściej pracodawcy decydują się na system kafeteryjny. Pracownik samodzielnie wybiera na platformie benefitowej interesujące go świadczenia. Wśród nich znajdują się m.in.: bilety do kin i teatrów, pakiet medyczny, karta sportowa, bony zakupowe i wiele innych benefitów. Jest to rozwiązanie korzystne dla obu stron. Z jednej strony pracodawca staje się bardziej atrakcyjny na rynku pracy, ponieważ oferuje szeroki wachlarz możliwości dla pracowników. Z drugiej zaś pracownik sam decyduje o swoich benefitach i może wybrać to, co go naprawdę interesuje.

Wybory kobiet i mężczyzn różnią się od siebie. Spójrzmy na badanie „Benefity oczami pracowników” przeprowadzone przez portal Pracuj.pl – wyniki odzwierciedlają podobieństwa i różnice w wyborze świadczeń na podstawie płci.

Wśród kobiet najczęściej wybierane benefity to: pakiet medyczny (59%), dofinansowanie do urlopów (34%), finansowanie szkoleń (34%), dofinansowanie nauki języków (33%), karta sportowa (29%). Wyniki odzwierciedlają, że dla kobiet kluczowe są aspekty: dbania o zdrowie, rozwoju zawodowego, świadczeń związanych z wypoczynkiem oraz aktywności sportowe. Z kolei mężczyźni najczęściej wybierali: pakiet medyczny (58%), finansowanie szkoleń (36%), dofinansowanie urlopów (35%), karta sportowa (29%), dofinansowanie nauki języków (24%). Uwaga mężczyzn skupia się na tych samych kategoriach co kobiet, z niewielkimi różnicami. Okazuje się więc, że aż tak bardzo się od siebie nie różnimy!

Karta sportowa i opieka medyczna, czyli OK System i Medicover

Niezależnie od płci, pracownicy najczęściej sięgają po pakiet opieki medycznej. W tym przypadku pracodawca zapewnia dostęp do odpowiednich świadczeń w celu kompleksowego dbania o zdrowie swojego pracownika. Ważna jest również profilaktyka. Podstawowy pakiet medyczny Medicover zapewnia m.in. dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu, specjalistów tj. ginekolog, okulista czy dermatolog, a nawet podstawowych badań diagnostycznych. Każdy kolejny pakiet ma coraz szerszy zakres usług. Pracodawca może także wybrać dla pracowników opiekę medyczną Medicover z dostępem do leczenia szpitalnego.

Wśród pakietów sportowych uznanie znajduje OK System. Wybór dostępnych obiektów sportowych jest bardzo szeroki, a samo korzystanie z pakietu niezwykle intuicyjne. Warto podkreślić, że pracownicy nie muszą używać więcej plastikowych kart. Wszystkie operacje odbywają się online, wystarczy, że jesteśmy zarejestrowani w systemie. OK System zapewnia dostęp do różnorodnych aktywności sportowych. Jest to ponad 4500 obiektów sportowych i rekreacyjno-rozrywkowych. Obiekty warte szczególnej uwagi zostają wyróżnione rekomendacją i hasłem #bardziejOK. Godna uwagi jest również aplikacja mobilna OK System dostępna na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS. Dzięki temu na smartfonie możemy wyszukać siłownie i kluby fitness z naszej okolicy, w których chcemy rozpocząć treningi.

Zasada win-win

Medicover-Benefits-win-win-situation2

Dzięki Platformie Benefitowej Medicover Benefits możesz realnie wpłynąć na motywację i poziom satysfakcji Twoich pracowników. Zgodnie z zasadą win-win, obie strony zyskują!

Postaw na indywidualną motywację.
Dowiedz się więcej