/ Bez kategorii

TOP 3 świadczenia pozapłacowe

p-alignjustifyp-alignjustifyDla-pracownikw-coraz-wiksz-wag-stanowi-wiadczenia-pozapacowe-Dostp-do-rnorodnych-benefitw-sprawia-e-pracownik-czuje-si-doceniony-ma-moliwoci-rozwoju-i-moe-skorzysta-z-wielu-ciekawych-rozwiza-Benefity-to-czynnik-motywujcy-w...

Dla pracowników coraz większą wagę stanowią świadczenia pozapłacowe. Dostęp do różnorodnych benefitów sprawia, że pracownik czuje się doceniony, ma możliwości rozwoju i może skorzystać z wielu ciekawych rozwiązań. Benefity to czynnik motywujący w środowisku pracy. Jakie świadczenia są zatem największymi motywatorami?

Pracodawcy przyciągają uwagę potencjalnych kandydatów na różne sposoby. Szeroki wachlarz dostępnych benefitów jest jednym z argumentów do podjęcia pracy w nowym miejscu. Często są one także traktowane przez potencjalnych kandydatów jako dodatkowe wynagrodzenie. Jednak przyciąganie pracowników do firmy nie jest ich jedynym zadaniem. Przede wszystkim świadczenia pozapłacowe mają budować zaangażowanie oraz lojalność pracowników. Wśród najbardziej popularnych benefitów najczęściej wymieniany jest pakiet medyczny – traktowany już coraz częściej jako tzw. „must have”. A jakie inne świadczenia motywują pracowników?

Waga zdrowia

top 3 świadczenia-pozapłacowe waga zdrowia

Pakiet medyczny jest jednym z najważniejszych świadczeń pozapłacowych. Jako kluczowy benefit wskazują go zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jest szczególnie istotny dla kobiet planujących ciążę, osób starszych, ale i rodziców chcących objąć opieką swoje pociechy. Bezpłatna lub częściowo płatna, profesjonalna opieka medyczna jest dostarczana przez różne firmy. Jedną z nich jest Medicover, który oferuje swoje usługi w Polsce od ponad 20 lat. Medicover posiada ofertę indywidualną oraz korporacyjną, skierowaną do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, ale też małych, średnich i dużych firm. Pakiety medyczne dla firm mogą być dostosowane do potrzeb każdego. Pracownik otrzymuje dostęp do szerokiego spektrum rozwiązań z zakresu opieki medycznej – konsultacje u specjalistów, możliwość wykonania kompleksowych badań, czy nawet hospitalizacja.

Inwestycja w pracownika – rozwój i urlop

Pracownicy często wskazują, że to ważne czy pracodawca inwestuje w ich rozwój i dobrostan. Szkolenia, konferencje, nauka języków – taki rodzaj benefitów jest również bardzo pożądany. Pracodawca buduje coraz bardziej wykwalifikowaną kadrę. Z kolei pracownicy ciągle rozwijają się w zakresie swoich zawodowych zainteresowań. Korzyści w tym przypadku są obustronne. Wśród świadczeń pozapłacowych interesujące są również dofinansowania do urlopów. Mogą być to zniżki na turnusy wycieczkowe, hotele, wyjazdy do ośrodków wypoczynkowych lub ośrodków z zabiegami SPA. Odpoczynek od zawodowych wyzwań umożliwia powrót do środowiska pracy z większą motywacją do działania. Pracodawca poprzez benefity może zapewnić takie rozwiązania swojemu zespołowi. Rozwój osobisty, zawodowy oraz urlop to ważne aspekty. Istotne jest też ubezpieczenie na życie. Jest ono bardzo często oferowane przy zatrudnieniu. Ubezpieczenie od wielu losowych wypadków stawia pracownika w komfortowej sytuacji.

top 3 swiadczenia-pozaplacowe aktywnosci fizyczne

Aktywności fizyczne, czyli karta sportowa

Popularne wśród kobiet i mężczyzn są również benefity związane z aktywnościami fizycznymi. Pakiet sportowy znajduje uznanie wśród pracowników, niezależnie od wieku. Jednakże, jest świadczeniem szczególnie ważnym dla pokolenia Y oraz pokolenia Z. Możemy określić je przedziałem wiekowym 15-42 lata.

Wśród pakietów sportowych dla firm wyróżniają się te oferowane przez OK System. Dostęp do obiektów sportowych jest bardzo różnorodny. Warto podkreślić, że korzystając z OK System nie musimy używać plastikowych kart – wszystkie operacje są obsługiwane są online. Jedyny warunek to rejestracja w systemie po wykupieniu przez naszego pracodawcę pakietu sportowego. Dzięki OK System zyskujemy dostęp do około 4500 obiektów sportowych i rekreacyjno-rozrywkowych na terenie całej Polski. Część z nich posiada specjalną rekomendację w wyszukiwarce. Wyróżniony obiekt jest oznaczony hashtagiem #bardziejOK. Wyszukiwanie obiektów może odbywać się również poprzez aplikację mobilną OK System na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS.

Postaw na indywidualną motywację.

Dowiedz się więcej