/ Bez kategorii

System kafeteryjny dla pracowników. Najlepsze rozwiązania i możliwości.

pWaciciele-firm-nieustannie-cigaj-si-ze-swoj-konkurencj-Nie-tylko-w-zakresie-pozycji-swojego-biznesu-na-rynku-ale-rwnie-w-kwestii-zapewnienia-najlepszych-warunkw-dla-swoich-pracownikw-W-kocu-to-oni-stanowi-trzon-caego-przedsibiorstwa-Wane-zatem-jest-...

Właściciele firm nieustannie ścigają się ze swoją konkurencją. Nie tylko w zakresie pozycji swojego biznesu na rynku, ale również w kwestii zapewnienia najlepszych warunków dla swoich pracowników. W końcu to oni stanowią trzon całego przedsiębiorstwa. Ważne zatem jest, by zapewnić jak najlepsze warunki w miejscu pracy, jak i umożliwić czerpanie korzyści poza nią.

Czym jest system kafeteryjny?

System kafeteryjny to platforma umożliwiająca jego użytkownikom wybór świadczeń w zakresie oferowanym przez pracodawcę. Zależnie od firmy, może on mieć bardziej lub mniej bogatą ofertę. Im większa oferta, tym więcej benefitów i atrakcji, z których możne skorzystać pracownik.

ZFŚS i system kafeteryjny

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych to fundusz obowiązkowo zakładany w firmie o zatrudnieniu co najmniej 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty. Co jednak łączy go z systemem kafeteryjnym? Przede wszystkim fakt, że środki z niego można przeznaczyć na wszelkie benefity związane z kulturą i rekreacją pracowników. Dzięki temu w wielu firmach stosowany jest system kafeteryjny, którego koszta pokrywa w pewnej części pracodawca.

System kafeteryjny dla pracodawców

Wprowadzenie systemu kafeteryjnego to nie tylko możliwość korzystania z benefitów. Zaawansowane systemy, jak np. Platforma Benefitowa Medicover Benefits, potrafią zintegrować się z systemami działu HR. Dzięki temu w platformie możliwy jest nie tylko zakup benefitów ale również inne rozwiązania, jak np. realizowanie refundacji i dofinansowań. Za pomocą systemu kafeteryjnego wszystkie procesy są zautomatyzowane, wliczając w to wymaganą dokumentację. To natomiast znacząco ułatwia pracę i realizację wszystkich działań. Ponadto system może zostać wykorzystany do nagradzania pracowników poprzez przyznawanie im punktów, za które mogą zakupić usługi i produkty. Nagrody mogą mieć charakter uznaniowy (za osiągnięcia) lub okresowy (bonusy na wakacje lub święta)

System kafeteryjny dla pracowników

Pracownik firmy w której wprowadzona jest platforma benefitowa zyskuje ogromny wachlarz usług, rabatów i promocji, z których może skorzystać. W przypadku korzystania z ZFŚS, pracownik może zakupić benefity w niesamowicie niskich cenach. W przypadku wykorzystania dostępnych punktów od pracodawcy, może w dowolnym momencie skorzystać z platformy by zakupić benefity z własnych środków i nadal w atrakcyjnych cenach.

Dlaczego warto wprowadzić system kafeteryjny do firmy?

Wprowadzenie Platformy Benefitowej buduje wizerunek pracodawcy, jako podmiotu, który troszczy się o swoich pracowników. Daje mu możliwość skorzystania z bogatej oferty dostawców, z możliwością wyróżnienia lub wykluczenia poszczególnych ofert. Dodatkowo system usprawnia wszelkie procesy związane z realizacją usług i generowaniem wymaganej dokumentacji. Pracownik natomiast otrzymuje możliwość skorzystania z benefitów w dowolnym momencie i wedle własnego uznania. Nie jest mu narzucany benefit, którego nie potrzebuje. Sam decyduje, w jaki sposób będzie czerpał przyjemność z pracy w danej firmie. Ponadto system może funkcjonować jako program motywujący.