/ Pracownicy

Sport i zdrowie – czyli must have wśród świadczeń pozapłacowych

pRaport-emwiadczenia-dodatkowe-woczach-pracownikw-w2019-rokuem-nie-pozostawi-adnych-zudze-strongSport-i-zdrowiestrong-to-w-dalszym-cigu-strongMUST-HAVE-w-wiadczeniach-pozapacowychstrong-oferowanych-przez-pracodawcw-Pakiety-medyczne-i-pakiety-sportowe...

Raport „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2019 roku” nie pozostawił żadnych złudzeń. Sport i zdrowie to w dalszym ciągu MUST HAVE w świadczeniach pozapłacowych oferowanych przez pracodawców. Pakiety medyczne i pakiety sportowe są benefitem oczekiwanym i wykorzystywanym przez pracowników. W 2017 roku 90% zatrudnionych przyznało, że korzysta ze świadczeń pozapłacowych, które zapewnia im pracodawca. Trzy lata później 88,3% ankietowanych zadeklarowało korzystanie ze świadczeń dostępnych w firmie pomimo specyficznego czasu pandemii (badanie Sedlak&Sedlak „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2017 i w 2020 roku”).

– „Pakiet sportowy i medyczny poproszę”

Benefity w postaci karnetu sportowego oraz pakietu medycznego to najpopularniejsze świadczenia pozapłacowe, tuż obok ubezpieczenia na życie. Pracownicy cenią sobie także swój czas, pieniądze (zwłaszcza zaoszczędzone) oraz szanse na rozwój osobisty. Gotowe rozwiązania na spędzenie czasu wolnego w ciekawy sposób czy rozwijanie swoich pasji, doceni wielu pracowników, zwłaszcza gdy oferty te będą przystępne cenowo.

Para idealnych benefitów

Dzięki aktywności fizycznej wzmacniasz organizm, dbasz o odporność, kształtujesz sylwetkę i poprawiasz swoje samopoczucie. Zdrowie pozwala cieszyć się tą aktywnością każdego dnia do późnej starości. Masz siłę i energię by robić to, co lubisz. Dlatego warto dbać o odpowiednią dawkę sportu i profilaktykę. Dzięki takim świadczeniom dostępnym w Twojej firmie, możesz zagwarantować sobie obie korzyści w pakiecie.

 

Pracownicy lubią benefity

Jak wynika z badania Pracuj.pl „Czy pieniądze szczęścia nie dają”, aż 33% osób oczekiwałoby benefitów jako świadczenia dodatkowego, których firma (w danym momencie) nie oferuje. Natomiast z raportu „Benefity – czyli co motywuje pracowników?” dowiadujemy się, że:

– 43% młodych osób (18-29 lat) zgłasza zapotrzebowanie na świadczenia dodatkowe, których brakuje w ich miejscu pracy,

– najczęściej przyznawanym benefitem jest karta sportowa (39%) i opieka medyczna (43%).

Popularność oferowanych świadczeń zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest wiek zatrudnionych osób – reprezentantów różnych pokoleń. We wspomnianym badaniu Sedlak&Sedlak w 2019 roku:

– pracownicy z przedziału wiekowego 18-25 lat cenili sobie opiekę medyczną w 65,1%, a pakiet sportowy w ponad 62%,

– pracownicy w wieku 31-40 lat w 71% preferowali benefity w postaci opieki medycznej, a w 50,3% pakiet sportowy.

Zauważalne są różnice w preferencjach świadczeń pomiędzy respondentami, jednak wyniki badania potwierdzają, że nie obniża się znacząco samo zainteresowanie benefitami u pracujących. Z przeprowadzonego w 2020 roku badania Sedlak&Sedlak wynika, że:

– pakiet opieki medycznej jest „bardzo ważny” dla 39% zatrudnionych, a „ważny” dla 46%,

– karnety na siłownie i do klubów fitness są „bardzo ważne” dla 23% pracujących i w 45% „ważne”.

Sport, zdrowie i coś więcej – kafeteria

Pracodawca chce widzieć rezultaty polityki benefitowej w swojej firmie, ponieważ w ten sposób wspiera działania employer brandingu, buduje zaufanie, motywację i lojalność zespołu.

Systemy kafeteryjne są odpowiedzią na oczekiwania zarówno pracowników, jak i pracodawców. Pracodawca określa paletę usług dostępnych w kafeterii, a pracownik może wybrać z nich te, które spełniają jego oczekiwania. Zatem dzięki platformie benefitowej Medicover Benefits, do ulubionej formy świadczeń pozapłacowych – sportu i zdrowia – można dodać również ofertę innych, atrakcyjnych i dopasowanych do indywidualnych potrzeb poszczególnych pracowników benefitów.

OK System – Nasz Partner

Postaw na aktywność #bardziejOK z pakietami sportowym dla pracowników. Mamy tu wszystko, czego potrzebujesz od benefitów sportowych, a pakiety OK System można zamówić za pośrednictwem platformy Medicover Benefits.

Sprawdź naszą ofertę obiektów sportowo-rekreacyjnych z „Pakietem goFIT” i „FIT&more” w całej Polsce: https://oksystem.pl/pakiety.

Medicover Polska – Nasz Partner

Medicover jest obecny w Polsce od ponad 23 lat. Zapewnia pacjentom kompleksową opiekę zdrowotną. Dzięki temu uzyskują oni dostęp m.in. do: wykwalifikowanych specjalistów, kompleksowych badań, usług ambulatoryjnych, diagnostyki obrazowej, stomatologii oraz profesjonalnej opieki szpitalnej. Nowoczesne placówki medyczne są dostępne we wszystkich regionach Polski, a usługi przeznaczone są zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą pakietów medycznych dla pracowników.

https://www.medicover.pl/

Źródła: