/ Pracownicy

Jak stworzyć przyjazne miejsce pracy?

pJeeli-bliej-si-temu-przyjrzymy-to-wikszo-naszego-czasu-spdzamy-pracujc-dojedajc-do-pracy-wracajc-z-niej-a-nawet-mylc-o-niej-gddy-ju-nie-penimy-swoich-obowizkw-Jeeli-chcesz-by-Twoi-pracownicy-byli-wydajni-i-przyjanie-nastawieni-do-reszty-zespou-wane-...

Jeżeli bliżej się temu przyjrzymy, to większość naszego czasu spędzamy pracując, dojeżdżając do pracy, wracając z niej, a nawet myśląc o niej, gddy już nie pełnimy swoich obowiązków. Jeżeli chcesz, by Twoi pracownicy byli wydajni i przyjaźnie nastawieni do reszty zespołu, ważne by skupić się na stworzeniu przyjaznego im miejsca pracy. Prawie każdy z nas spędza w pracy jedną-trzecią roboczego dnia. Zatem niezwykle ważne jest by znaleźć sposób, by ludzie czuli się szczęśliwi, zdrowy, zadowoleni ze swojej pracy. Tylko wtedy odczują, że ich wkład jest znaczący dla innych.

Zapewnienie takich warunków nie jest łatwe. Millenialsi tym bardziej kładą nacisk na to, by czerpać z pracy przyjemność. Co zatem zrobić, by wszystkim dobrze się żyło?

Ogranicz stres w miejscu pracy

Statystycznie większość stresu w naszym życiu związane jest z pracą.Wszystko od nakładu pracy po kwestię „work-life balance” wpływa na to, jak czujemy się w biurze i poza nim. Stress negatywnie wpływa na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, co burzy uczucie szczęścia.

Zminimalizuj stress w pracy poprzez zachęcanie ludzi do utrzymania równowagi między pracą, a życiem prywatnym. Zachęcaj do korzystania z urlopów i wakacji, by systematycznie łapać oddech pomiędzy obowiązkami. Pozwoli to na utrzymanie zrelaksowanej atmosfery w pracy, co skutkować będzie zmniejszeniem stresu i uchroni pracowników przed tzw. wypaleniem się.

Zapewnij opiekuńcze środowisko

My, ludzie bazujemy na emocjach. Jeżeli brakuje ich w odniesieniu do produktu, czy samej firmy, nawet nie pomyślimy o zakupie. Udowodniono, że emocjonalny aspekt ma większy wpływ na zakup niż sama treść reklamy. Jeżeli nie będziemy czuć się docenieni w pracy, nie będziemy szczęśliwi w biurze, czy lojalni wobec naszych pracodawców.

Bardzo ważne jest, by stworzyć środowisko, w którym każdy pracownik będzie widział swój wkład jako wartość, a ich kierownicy będą się nimi interesować. Szczerość, współczucie i respekt, w szczególności w zarządzaniu, to prawidłowa drogado stworzenia odpowiedniego otoczenia. Toksyczne osoby mogą zepsuć środowisko pracy każdemu w bardzo krótkim czasie.

Zaferuj elastyczność

Czy na prawdę ważne, jest, by pracownik przesiedział w biurze równe 8 godzin, jeżeli zadana mu praca zostanie wykonana? Zazwyczaj nie, a poczucie swobody będzie podstawą do odpowiedniej atmosfery w pracy.

Pobudź w pracownikach zdrowe nawyki

Utrzymanie ludzi w zdrowiu to klucz do szczęśliwego miejsca pracy. Oni też zaczynają sobie coraz bardziej uświadamiać, jak duża zależność jest między ich zdrowiem, a nawykami.

Benefity takie, jak dobra opieka medyczna, masaże, czy dostęp do siłowni z pewnością zachęcą pracowników do troski o własne zdrowie. Popularne ostatnio staje się również zakupowania owoców i orzechów w odpowiedzi na popularnie występujące automaty z przekąskami. Pobudź u pracowników zdrowe nawyki, a gdy przekonają się o ich skuteczności, o resztę zadbają sami.

Zmień obecny system

Stworzenie przyjaznego środowiska pracy pozytywnie wpłynie na produktywność. Zmiana obecnego systemu na promocję empatii i kulturę, która pomaga ludziom pozostać zdrowym, szczęśliwym oraz w balansie może być trudna. Będzie jednak bardzo opłacalna i warta wysiłku. Zmiany te mogą podnieść morale i zachęcić pracowników do większego okazywania uczucia do swojej pracy każdego dnia.