/ Pracownicy

Postanowienia noworoczne po dwóch miesiącach – jak benefity mogą pomóc wytrwać jeszcze dłużej?

pWielu-z-nas-wraz-z-nadejciem-Nowego-Roku-podejmuje-decyzj-o-zmianie-Robimy-swoisty-rachunek-sumienia-kreujemy-postanowienia-mobilizujemy-ciao-i-umys-Najpopularniejszymi-planowanymi-zmianami-s-te-zwizane-ze-zdrowiem-i-naogami-Chcemy-dobrze-si-czu-i-p...

Wielu z nas wraz z nadejściem Nowego Roku podejmuje decyzję o zmianie. Robimy swoisty rachunek sumienia, kreujemy postanowienia, mobilizujemy ciało i umysł. Najpopularniejszymi, planowanymi zmianami są te związane ze zdrowiem i nałogami. Chcemy dobrze się czuć i poprawić swoje zdrowie lub sylwetkę. Jak zatem nasze benefity mogą wesprzeć Twoje postanowienia w kolejnych miesiącach, gdy pierwszy zapał już dawno przeminął?

Medicover Benefits – Wspieramy Twoje cele i postanowienia

Pragniesz spędzać więcej czasu z bliskimi i zrobić coś tylko dla siebie? Chcesz zadbać o prawidłowe nawyki, praktykować profilaktykę zdrowotną, ćwiczyć i spełniać swoje marzenia? Benefity w kafeteryjnym wydaniu ułatwiają realizację planów.

Postanowienia powinny być realne, skonkretyzowane i wynikać z wewnętrznej potrzeby. Oczywiście każdy z nas ma je zupełnie inne, a sam cel może wymagać dużego zaangażowania i dłuższego czasu realizacji. Pod wpływem chwili, mody czy presji otoczenia możemy próbować zmienić swoje nawyki czy wytrzymać w postanowieniu, ale bez gwarancji powodzenia w dłuższej perspektywie.

Jeżeli nasze postanowienia są zbyt trudne i wymagające, możemy równie szybko stracić do nich chęć i motywację. Wybieraj cel mądrze i realizuj go małymi krokami, bez pośpiechu, dzięki czemu łatwiej zauważysz swoje postępy. Pierwsze tygodnie nowego, 2021 roku już za Tobą. Jeśli już porzuciłeś swoje postanowienia, pomyśl, czy do nich nie wrócić – ale mądrzej.

Cele i postanowienia – w benefitowym wydaniu

W firmowej kafeterii znajdziemy mnóstwo inspiracji i pomysłów na to, jak wspierać swoje postanowienia. Chcesz ponownie zacząć ćwiczyć lub zwiększyć intensywność wysiłku fizycznego? Skorzystaj z atrakcyjnych ofert cenowych od naszych partnerów – sprzęt sportowy, odzież, obuwie, akcesoria i wiele innych znajdziesz w kategorii sport i rekreacja.

Zadbaj o swoje zdrowie i urodę z ofertą usług kosmetycznych, fryzjerskich czy drogeryjnych. Ponadto oferujemy relaks w salonach masażu oraz usługi coachingowe.

Benefity wspierają noworoczne postanowienia. Możesz dowolnie konfigurować swoją ofertę, dostosowując czas i miejsce jej realizacji. Wygodne i praktyczne rozwiązania dla każdego w Twojej firmie. Korzystaj z tego co najlepsze dla zdrowia i dobrej kondycji. Realizuj plany i ciesz się z zachodzącego procesu zmiany.

Postanowienia noworoczne – aktywność fizyczna

W podejmowaniu wysiłku fizycznego liczy się nie tylko ilość czasu poświęconego na treningi, ale również jakość podejmowanego wysiłku fizycznego. Aktywność fizyczna ma kluczowe znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia i długości życia.

W listopadzie 2020 roku opublikowane zostały nowe rekomendacje Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące aktywności fizycznej. Dotychczasowe zalecenia Instytutu Żywności i Żywienia zamieszczone w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej z 2016 roku, określały (na podstawie wytycznych WHO):

dla zdrowej osoby dorosłej (18–65 lat)

 • 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej przez 5 dni w tygodniu

lub

 • 20 minut bardzo intensywnej aktywności fizycznej przez 3 dni w tygodniu; takiej, która uwzględnia 2 lub 3 razy w tygodniu ćwiczenia zwiększające siłę mięśni i wytrzymałość

Zalecenia opublikowane w okresie pandemii COVID-19 uwzględniają wiele wprowadzonych ograniczeń w przemieszczaniu się, które mają wpływ na zmniejszoną aktywność fizyczną społeczeństwa. Pracujemy zdalnie, mniej spacerujemy, rzadziej odwiedzamy rodzinę i znajomych. Przy współistniejącej nadwadze czy otyłości, musimy tym bardziej zwrócić uwagę na codzienny ruch i zadbać o swoją dobrą kondycję. Zgodnie z nowymi rekomendacjami WHO:

osoby dorosłe (18-64 lata)

 • aktywność fizyczna przez 150–300 minut tygodniowo o umiarkowanej intensywności

lub

 • 75–150 minut o dużej intensywności.

Wytyczne zalecają również regularne (2 razy w tygodniu) ćwiczenia wzmacniające mięśnie dla wszystkich grup wiekowych i ograniczenie siedzącego trybu życia.

Platforma kafeteryjna dostarcza szereg propozycji na trening. Przekonaj się, że „zacznę ćwiczyć” jest przyjemnym postanowieniem i znakomitą rozrywką w jednym.

Określ ilość dni w tygodniu, w których planujesz trenować. Wybieraj te aktywności, które są dla Ciebie przyjemne, nie bój się różnorodności. Nie rezygnuj, konsekwentnie trzymaj się planu. Masz mnóstwo obowiązków i nie pojawisz się na popołudniowych zajęciach fitness online? Wybierz się na poranny jogging lub poćwicz wieczorem w domu. Nie poddawaj się i realizuj swoje postanowienia.

Sportowe benefity od Medicover Benefits – propozycje wspierające Twoje plany treningowe:

 • Atrakcyjne kody zakupowe na zakup sprzętu sportowego:

– stacjonarny sprzęt do domowej siłowni

– hantle, taśmy treningowe, maty i wiele innych propozycji

 • Konkurencyjne oferty na zakup ubrań i butów sportowych:

– polskie i zagraniczne marki

– moda sportowa

– niezbędne wyposażenie do uprawiania sportu pod gołym niebem

 • Bony zakupowe dla fanów zimowego szaleństwa:

– szeroki wybór zimowego sprzętu sportowego:  narty, deski snowboardowe, ochraniacze, gogle, kaski i wiele innych

 • Vouchery na zakup treningów online

– dostęp do aplikacji

– możliwość uprawiania sportu przy zdalnym wsparciu profesjonalistów

Postanowienia noworoczne – zdrowie

Skuteczna profilaktyka to taka, która jest regularnie praktykowana. Jeśli masz dostęp do świadczeń zdrowotnych w Twojej firmie – wykorzystuj je. Benefity medyczne wspierają noworoczne postanowienie „zadbam o siebie”. Często obejmują także członków rodziny, dzięki czemu w drodze po zdrowie mogą uczestniczyć wszyscy domownicy. Badając się regularnie, na bieżąco kontrolujesz stan swojego organizmu i w razie potrzeby masz czas na poprawę swojego stylu życia i zmianę szkodliwych nawyków.

Zdrowie to nie tylko brak choroby – to dobrostan zarówno fizyczny jak i psychiczny. Dbaj o siebie kompleksowo. Jeśli istnieje taka potrzeba, udaj się po poradę specjalisty – psychologa lub coacha.

Długotrwały stres jest mocno wyczerpujący i angażujący. Firmowa kafeteria pozwoli się wyciszyć i zrelaksować. Skorzystaj z benefitowych propozycji (w tym: z ofert specjalnych), wspierając swoje zdrowie, dobre samopoczucie i pozwalając sobie na przyjemny relaks:

 • Vouchery na webinary i konsultacje z zakresu „rozwój”, „wsparcie psychologiczne”,
 • Indywidualna psychoterapia telemedyczna,
 • Kody rabatowe na świadczenia z zakresu opieki medycznej,
 • Ponadto: wizyty w salonie kosmetycznym, usługi fryzjerskie, relaks w salonie masażu.

Postanowienia noworoczne – odchudzanie

Na zdrowy styl życia, który chcemy osiągnąć stawiając sobie noworoczny cel „schudnę”, składa się nie tylko ilość, ale również jakość spożywanych posiłków. Naucz się świadomego wybierania produktów żywieniowych i zdrowo przyrządzanych potraw z naszym partnerem z zakresu zdrowego odżywiania – Medicover Dieta.

Nowy Rok przyniesie wiele zmian – również tych, które mają wesprzeć promocję prozdrowotnych wyborów konsumentów. Producenci żywności, których produkty zawierają m.in. cukier, już od stycznia 2021 roku płacą tzw. podatek cukrowy. Nowa opłata może spowodować, że w Polsce wzrośnie cena słodkich napojów nawet o 40%.

Takie działania mają na celu uświadomienie społeczeństwa, że ukryty cukier stanowi źródło plagi XXI wieku – nadwagi i otyłości (choroby sklasyfikowanej jako cywilizacyjna).

Jeśli chcesz zmienić coś w sposobie swojego odżywiania, ale nie wiesz, jak to zrobić, warto poradzić się specjalisty – dietetyka oraz trenera. Proces chudnięcia wymaga samodyscypliny i wewnętrznej potrzeby, tylko wtedy uda Ci się wytrwać w postanowieniach. Nie stawiaj sobie wygórowanych, trudno osiągalnych celów.

Benefitowi partnerzy oferują wiele praktycznych narzędzi ułatwiających utrzymanie i kontynuowanie noworocznego postanowienia o dobrym odżywianiu. Istnieją wygodne platformy dietetyczne online, które oszczędzają Twój czas i pieniądze oraz skutecznie pomogą Ci osiągnąć Twoje cele. Skorzystaj z ofert cateringów, diet pudełkowych oraz kompleksowych platform dietetycznych online. Zmień styl życia stosując odpowiednią dietę, skuteczny trening i ciesząc się wysoką motywacją dzięki platformie Medicover Benefits.

Postanowienia noworoczne – zdrowsze odżywianie

Zasady zdrowego żywienia to kilka podstawowych reguł, którymi warto się kierować, aby utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie. Należy regularnie jeść, pamiętać o piciu wody, nie dosalać potraw, unikać spożywania słodyczy i produktów wysokoprzetworzonych. Zaleca się ograniczenie ilości zjadanego czerwonego mięsa, a także oparcie diety o produkty roślinne (warzywa i owoce), pełnoziarniste zboża i strączki. Na naszym talerzu powinny regularnie lądować ryby, chudy nabiał oraz orzechy i nasiona.

Roślinne menu dostępne w największych i najpopularniejszych sieciach restauracji fast food to efekt wege rewolucji, która podbija świat. Świadomość istnienia alternatywnych sposobów odżywiania sprawia, że coraz więcej osób rezygnuje z mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Motywacją do zmian są względy etyczne, religijne, światopoglądowe oraz zdrowotne.

Roślinne mięso (np. wegański burger od Beyond Meat) to odpowiedź na rosnące potrzeby społeczeństw, z dbałości o środowisko i los zwierząt. Kotlet imitujący wołowe mięso, z włóknistą teksturą powstałą z roślinnych białek, to, jak wiele innych produktów wegetariańskich,  świetna i zdrowa alternatywa dla mięsnego produktu.

W odpowiedzi na rozwijające się potrzeby żywieniowe, benefity oferują możliwość korzystania z platform cateringowych, do porównywania i zamawiania jedzenia – również diet pudełkowych. Popularne serwisy gastronomiczne oferują menu różnych kuchni i odpowiadają na potrzeby wielu konsumentów. A jeśli chcesz kupować zdrowe, smaczne posiłki z dowozem do domu – korzystaj z benefitowych ofert sklepów internetowych z gotową żywnością.

Postanowienia noworoczne – czas dla siebie

A może Twoje postanowienia noworoczne wiązały się z szeroko rozumianym czasem: czasem dla siebie, dla rodziny, posiadaniem większej ilości czasu w ogóle? Firmowa kafeteria dostarcza rozwiązań dla każdego, kto poszukuje wytchnienia, myśli o wypoczynku, planuje urlop lub wakacje.

Choć specyficzny i zaskakująco nieprzychylny rok 2020 przyniósł wiele zmian w sektorze turystyki, warto podkreślić, że Polacy chętnie wyjeżdżają za granice. Sezon letni 2019 roku, to według raportu „Zagraniczne wakacje Polaków 2019” Światowej Organizacji Turystyki – okres stabilnego wzrostu. Jedna trzecia turystów decyduje się na realizację wycieczek w okresie first minute. Do wcześniejszych rezerwacji zachęcają atrakcyjne oferty i konkurencyjne ceny od touroperatorów.

Lubimy także zwiedzać swój kraj – przepiękne regiony Polski i liczne rozrywki kuszą pobytem w różnych zakątkach Polski. Nasze benefity wspierają postanowienia o aktywnym i interesującym czasie wolnym. Chcesz zarezerwować wycieczkę, spędzić miło czas w hotelu i SPA – korzystaj z kafeteryjnych możliwości i firmowych bonusów.

Czas dla siebie pomogą wypełnić również liczne vouchery zakupowe od partnerów modowych, sklepów sportowych, obiektów rekreacyjnych i branży beauty.  Wybierz się na zakupy lub salonu kosmetycznego i nie przepłacaj dzięki atrakcyjnym ofertom dostępnym na Platformie.

 

Medicover Benefits – jesteśmy Twoim partnerem i sprzymierzeńcem w budowaniu idei zmiany. Wspieramy Twoje pragnienia cały rok!

 

Źródła:

https://ncez.pl/aktywnosc-fizyczna/osoby-dorosle/nowe-zalecenia-who-dotyczace-aktywnosci-fizycznej-

Ewelina Czechowicz, Podatek cukrowy od stycznia 2021 roku. Ile będzie wynosił i kto go zapłaci? https://www.pit.pl/aktualnosci/podatek-cukrowy-od-stycznia-2021-ile-bedzie-wynosil-i-kto-go-zaplaci-995450

https://www.medicover.pl/o-zdrowiu/zadbaj-o-swoje-zdrowie-najwazniejsze-postanowienia-noworoczne,6673,n,168

https://www.horecatrends.pl/gastronomia/114/fast_food_w_2019_r_dolacza_do_wege_rewolucji_podsumowanie_horecatrends_pl,3644.html

https://www.rp.pl/Przemysl-spozywczy/190129738-Weganski-krwisty-burger-podbija-USA-Wspieraja-go-Bill-Gates-i-Leonardo-DiCaprio.html

https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/roslinne-mieso-od-beyond-meat-jak-powstaje-i-z-czego-sie-sklada/ls02sej

Raport 2017 Zagraniczne wakacje Polaków, Egzotyka 2020: https://www.pit.org.pl/media/1/002/009/2363.pdf