/ Pracownicy

Kreatywne sposoby na spędzenie czasu z dziećmi

pMijaj-kolejne-miesice-od-kiedy-zmieni-si-sposb-funkcjonowania-w-nowej-epidemiologicznej-rzeczywistoci-Wielu-pracownikw-przechodzc-na-tryb-home-office-czy-obowizki-domowe-z-prac-zdalnppPracodawcy-mog-pomc-swoim-empracownikom-rodzicomem-wspierajc-ich-...

Mijają kolejne miesiące, od kiedy zmienił się sposób funkcjonowania w nowej, epidemiologicznej rzeczywistości. Wielu pracowników przechodząc na tryb home office łączy obowiązki domowe z pracą zdalną.

Pracodawcy mogą pomóc swoim pracownikom-rodzicom wspierając ich kreatywnymi sposobami na spędzenie czasu z dziećmi.

Codzienność rodzica pracującego zdalnie

Wielu pracowników zdalnych dwoi się i troi, aby pogodzić życie rodzinne i zawodowe w warunkach domowych. To wielki sukces dla każdego z nich i niełatwe zadanie do wykonania. Dzieci również wykonują ciężką pracę, motywując się do nauki w trybie zupełnie im do tej pory nieznanym.

Zatrudnione osoby łączą firmową, zdalną codzienność, obowiązki domowe i potrzeby dziecka oczekującego uwagi ze strony rodzica. Pracodawca już dziś może pomóc swoim pracownikom wspierając ich gotowymi rozwiązaniami ze strony firmowej kafeterii.

Kto jak kto, ale rodzice znają najlepiej swoje dzieci – zarówno ich możliwości jak i zainteresowania. Z raportu CBOS „Wydatki rodziców na edukację dzieci w roku szkolnym 2019/2020” wynika, że 63% rodziców dzieci w wieku szkolnym deklaruje, że któreś z ich dzieci uczęszcza lub będzie uczęszczać w bieżącym roku szkolnym na zajęcia dodatkowe (pozaszkolne, opłacane).

Rodzice wiedzą, że organizacja czasu wolnego sprzyja rozwojowi dzieci niezależnie od ich wieku, a sposób jego spędzania wpływa na ich charakter, samodzielność i przyszłą dojrzałość. Wzbudzanie kreatywności, pokazywanie alternatywnych sposobów zabawy, wymyślanie gier, robienie czegoś po prostu „odmiennego”, sprzyja kształtowaniu osobowości.

Kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem karmi jego wyobraźnie, tworzy magiczny świat, w którym dzieci mogą być kim tylko chcą. W tej swobodzie spędzania czasu wolnego przez dziecko, zawarty jest system wartości i postaw, za którymi stoją rodzice.

Kreatywne pomysły dla dziecka i rodziców

Twój pracownik, który jest pełnoetatowym rodzicem, powinien zacząć przygodę z kreatywnością i zabawą… od siebie!

Platforma benefitowa dostarcza mnóstwa pomysłów na to, jak spędzić czas z dzieckiem. Wystarczy dobra organizacja pracy własnej i domowych obowiązków, aby znaleźć czas na to co najważniejsze – czas tylko dla rodziny.

W badaniu „Rodzina a czas wolny” 70% respondentów przyznało, że ich dzieci mają podobne zainteresowania co oni sami. Dzieci uczą się od swoich rodziców zachowań, zainteresowań i kreowania swojego czasu wolnego. Wśród najczęściej wymienianych czynności wykonywanych przez dzieci w czasie wolnym, znalazło się:

  • czytanie książki (36%);
  • oglądanie telewizji (22%);
  • zajęcia przy komputerze (20%).

Jednak część dzieci słuchała również muzyki, rysowała, uprawiała sport lub majsterkowała. Prostym wnioskiem jest zachęcenie rodziców do pokazywania różnych sposobów na spędzenie czasu wolnego tym bardziej, że aż 80% dzieci deklaruje chęć spędzania go razem z rodzicami.

Ene-Due

Nasz kreatywny partner oferuje wiele rozwiązań na spędzanie aktywnie i wspólnie czasu wolnego. Drewniane zabawki, sprzęty do aktywności na świeżym powietrzu, gry edukacyjne czy instrumenty muzyczne. Zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnych ofert i kodów dostępnych na platformie Medicover Benefits.

„Z myślą o dzieciach o bardzo bujnej wyobraźni proponujemy kolorowe zestawy praktyczne wpływające na rozwinięcie kreatywności”

SMYK

Zestawy kreatywne, zabawki, gry, ubrania z ulubionymi bohaterami, a ponadto artykuły papiernicze, muzyka, filmy i dużo więcej. Twoi pracownicy sami decydują o tym, co przyda się ich pociechom… i im samym!

„Naszą misją jest oferować wszystko, czego potrzebują i o czym marzą dzieci”

Muppetshop

Rodzice potrzebujący doświadczonego przewodnika po świecie potrzeb dla najmłodszych, nie mogą trafić lepiej. Sklep Muppetshop oferuje wszystko to, co niezbędne dla dziecka. Kafeteryjna oferta firmowa umożliwia zakup atrakcyjnych kodów zakupowych do zrealizowania w wygodnym sklepie online.

„Serwis został stworzone z myślą o rodzicach, którzy chcą wybrać wyprawkę na najwyższym poziomie i w najlepszym stylu, a jednocześnie w sposób wygodny w miłej atmosferze.”

 

Źródła:

https://medicoverbenefits.pl/

Rodzina a czas wolny; G. Durka, Akademia pomorska w Słupsku, Wychowanie w Rodzinie 3, 39-52, 2011: https://bazhum.muzhp.pl/media//files/Wychowanie_w_Rodzinie/Wychowanie_w_Rodzinie-r2011-t3/Wychowanie_w_Rodzinie-r2011-t3-s39-52/Wychowanie_w_Rodzinie-r2011-t3-s39-52.pdf