/ HR

System kafeteryjny – jakie benefity dla pracownika?

pBudowanie-zaangaowania-pracownikw-to-trudne-wyzwanie-przed-kadym-dziaem-HR-Czy-s-narzdzia-ktre-mog-pomc-w-motywowaniu-i-angaowaniu-Na-rynku-wiadcze-pozapacowych-mamy-wiele-opcji-karty-podarunkowe-karty-sportowe-pakiety-medyczne-lub-bony-Istniej-rnor...

Budowanie zaangażowania pracowników to trudne wyzwanie przed każdym działem HR. Czy są narzędzia, które mogą pomóc w motywowaniu i angażowaniu? Na rynku świadczeń pozapłacowych mamy wiele opcji: karty podarunkowe, karty sportowe, pakiety medyczne lub bony. Istnieją różnorodne systemy kafeteryjne, dzięki którym można zaoferować cały wachlarz benefitów pracowniczych. Sprawdź, jak działa nasza platforma benefitowa i czym różni się od innych systemów kafeteryjnych w Polsce.

 

Spis treści:

  1. Co to jest system kafeteryjny?
  2. Jak działają systemy kafeteryjne?
  3. Jakie rodzaje benefitów znajdzie pracownik na platformie Medicover Benefits?

Co to jest system kafeteryjny?

To narzędzie, dzięki któremu pracownik ma możliwość wybrania i zakupu świadczenia pozapłacowego. Daje szeroką ofertę benefitów i zaspokaja indywidualne potrzeby pracownika. Platforma kafeteryjna to elastyczne narzędzie motywacyjne, które w łatwy sposób można modyfikować do potrzeb pracowniczych. Benefity pozwalają na zwiększenie zadowolenia i efektywności pracowników. Dofinansowywanie w części lub całkowicie świadczeń dodatkowych realnie zwiększa ich zaangażowanie. [1]

Jak działają systemy kafeteryjne?

Działanie systemów kafeteryjnych jest bardzo proste. HR pracodawcy zasila platformę kafeteryjną określoną liczbą punktów, w ramach której pracownik może kupować benefity. Punkty te mogą być finansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS), jak i ze środków obrotowych firmy. [2] Główną korzyścią rozwiązania kefeteryjnego jest przede wszystkim szeroka oferta benefitów oraz możliwość decydowania na co wydamy punkty.

 

system kafeteryjny, benefity dla pracowników

Na czym polega system kafeteryjny?

Jakie rodzaje benefitów znajdzie pracownik na platformie Medicover Benefits?

Na platformie kafeteryjnej Medicover Benefits znajdziemy szeroki wachlarz świadczeń pozapłacowych. Zestawy ofert i pakietów zawsze dopasowujemy pod indywidualne wymagania klienta. Jakie benefity znajdują się w naszym systemie?

Na platformie wyróżniamy benefity:

  • jednorazowe,
  • abonamentowe,
  • rabaty i oferty specjalne.

Wśród dostępnych benefitów jednorazowych znajdziemy m.in. bilety do kin, teatrów, muzeów, vouchery do setek sklepów online i stacjonarnych oraz na usługi z zakresu zdrowia, urody czy edukacji. Każdy z użytkowników platformy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Benefity abonamentowe to przede wszystkim opieka medyczna, karnety sportowe lub ubezpieczenie. Dodatkowo na naszej platformie pracodawca ma możliwość wprowadzenia benefitów dedykowanych, np. dofinansowanie urlopów, pożyczki pracownicze, dofinansowanie zakupu okularów oraz inne świadczenia finansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Kafeteria daje możliwość dopasowania świadczeń pozapłacowych do rzeczywistych wymagań i oczekiwań pracowników. Jest to dobry sposób do skutecznego motywowania pracowników. Systemy kafeteryjne w Polsce posiadają różne oferty benefitów. Przed wyborem dostawcy, warto porównać oferty oraz możliwości funkcjonalne systemu kafeteryjnego.

Źródła:

[1] https://mfiles.pl/pl/index.php/System_kafeteryjny

[2] Ustawa o ZFŚS, https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zakladowy-fundusz-swiadczen-socjalnych-16795867

Autor:

Iwona Maciejewska