/ Pracownicy

Kafeteria – jakie przynosi korzyści?

h3strongwiadczenia-pozapacowe-a-pozytywne-zmianystrongh3pDynamicznie-zmieniajcy-si-rynek-pracy-sprawi-e-systemy-wynagrodze-pozapacowych-dla-pracownikw-stay-si-mocno-elastyczne-strongPodmioty-gospodarcze-wyszukuj-nowych-rozwiza-dla-swoich-przedsibiors...

Świadczenia pozapłacowe a pozytywne zmiany

Dynamicznie zmieniający się rynek pracy sprawił, że systemy wynagrodzeń pozapłacowych dla pracowników, stały się mocno elastyczne. Podmioty gospodarcze wyszukują nowych rozwiązań dla swoich przedsiębiorstw w tym obszarze. To już nie tylko atrakcja czy przewaga konkurencyjna, lecz poniekąd standaryzacja w miejscach pracy – słuszna i mająca swój pozytywny wydźwięk.

W odpowiedzi na potrzeby pracowników i organizacji, stworzono zindywidualizowane benefity, które wspierają obowiązki działu HR, motywują do pracy w danym miejscu i są bezsprzeczną inwestycją w kapitał ludzki.

Czym jest KAFETERIA?

Kafeterie to bardzo wygodne rozwiązania dla obsługi świadczeń pozapłacowych, które tworzone są z myślą o pracownikach i pracodawcach. W jednym miejscu spotykają się oczekiwania i bezpośrednie odpowiedzi na nie, w postaci gotowych produktów i usług. Kafeteria ułatwia funkcjonowanie świadczeń medycznych, sportowych czy ubezpieczeń na życie. Dział kadr i płac, może również łączyć działanie środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych z kafeterią.

Multikafeteria, zazwyczaj zbudowana na platformie internetowej, daje możliwość wyboru wybranych benefitów, z określonej przez pracodawcę puli i środków (wartość pieniężna/punkty).  To dzięki temu rozwiązaniu pracownik wykorzystuje dostępne kody rabatowe na zakupy, może zorganizować sobie czas wolny po pracy w kinie czy obiektach rekreacyjno-sportowych. Słowem – w prosty sposób korzysta z możliwości, jakie oferuje przedsiębiorstwo.

Zalety KAFETERII dla pracodawcy

Systemy benefitowe to praktyczne rozwiązanie dla pracodawcy, który ma pewność, że ta część biznesu jest prowadzona zgodnie z obowiązującym prawem i oczekiwaniami pracowników. Dzięki technologii informatycznej, pracodawca w przejrzysty sposób zarządza pakietem socjalnym i ma możliwość sprawdzenia kilku rozwiązań zarządzania w prosty sposób, oszczędzając czas i pieniądze. Nie potrzebuje przy tym szeregu pośredników oferujących rozwiązania benefitowe czy systemowe. Nie musi się martwić tym, czy oferta świadczeń pozapłacowych przypadnie pracownikom do gustu.

Znając możliwości przedsiębiorstwa, pracodawca sam określa jaką pulę świadczeń ‘wrzuca’ do rozporządzenia. Otrzymuje również czytelny feedback od zatrudnionych – może sprawdzić w jaki sposób wykorzystywane są świadczenia, co nowego oferują platformy benefitowe, jakie zmiany wprowadzić, co się podoba, a co zmienić.

Benefity dostępne w systemie kafeteryjnym, budują renomę pracodawcy. Firma ciesząca się innowacyjnością, może wprowadzać szybkie rozwiązania socjalne, będące „na czasie i modne”.

Istotnym jest również fakt, że rynek potrzebuje wykwalifikowanego personelu. Systemy kafeteryjne to idealne rozwiązanie na tle rosnącej konkurencji na rynku pracy.

Zalety KAFETERII dla pracownika

Dzięki platformie benefitowej, pracownicy mają realny wpływ na tzw. socjal w firmie. W ten sposób buduje się lojalność i zaufanie kadry pracowniczej. Praktyczne rozwiązania kafeteryjne, dostosowane są do oczekiwań i możliwości pracowników.

Dotychczasowe rozwiązania motywacyjne, nie zawsze były zgodne z profilem pracownika. Rozpoczęcie pracy w danym miejscu, niejednokrotnie kolidowało z możliwościami korzystania z dodatków pozapłacowych. Nie musiały być to celowe zamierzenia pracodawcy. Pracownik wykonujący swoje obowiązki np. w systemie zmianowym, nie zawsze miał czas, na korzystanie z benefitów pracodawcy lub były one po prostu niezgodne z jego oczekiwaniami. Dzięki platformie multikafeteryjnej, pracownik sam decyduje z czego skorzysta, w jakim miejscu i czasie.

Medicover Benefits – profesjonaliści w swoim fachu

Cenimy Twój czas. Zarządzanie benefitami abonamentowymi czy też jednorazowymi w firmie jeszcze nigdy nie było tak proste. Analizujemy potrzeby przedsiębiorstwa, wdrażamy odpowiednie rozwiązania. Testujemy, sprawdzamy, doradzamy odpowiednią ofertę dla firm.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i wsparciu naszych wykwalifikowanych pracowników, udoskonalamy rozwiązania, które wspierają Twój biznes.

Sprawdź nas: https://medicoverbenefits.pl/jak-dzialamy/

Źródła:

http://bibliotekacyfrowa.wsb.wroclaw.pl:8080/Content/447/zn_wroc_46_Nie%C5%BCurawska.pdf