/ Pracownicy

Jak utrzymać motywację do pracy u pracowników dzięki benefitom

pWprowadzenie-rozwiza-w-postaci-motywatorw-dla-pracownikw-jak-wynika-z-bada-i-obserwacji-przynosi-same-korzyci-bo-a-strong78-zatrudnionych-osb-w-Polsce-najwyej-ceni-sobie-wynagrodzenie-oraz-benefity-pracowniczestrong-Raport-Krajowego-Employer-Brand-R...

Wprowadzenie rozwiązań w postaci motywatorów dla pracowników, jak wynika z badań i obserwacji – przynosi same korzyści, bo aż 78% zatrudnionych osób w Polsce, najwyżej ceni sobie wynagrodzenie oraz benefity pracownicze (Raport Krajowego Employer Brand Research 2019).

Benefity dostępne w systemie kafeteryjnym, budują markę pracodawcy. Dzięki platformie benefitowej, pracownicy mają realny wpływ na świadczenia pozapłacowe w firmie. To wygodne i oszczędne rozwiązanie dla obu stron. W ten sposób buduje się również lojalność i zaufanie w wewnętrznej strukturze organizacji.

Skuteczna strategia zarządzania talentami – poszukiwanie, motywowanie i zatrzymanie najbardziej poszukiwanych specjalistów – opierać się będzie w najbliższych latach na utrzymywaniu motywacji pracowników dzięki dostępnym benefitom pozapłacowym. Warto już dziś zainwestować w pozapłacowe świadczenia lub pomyśleć nad ich modyfikacją.

Czego pragnie Twój pracownik?

Niepewność sytuacji gospodarczej i kryzys ostatnich miesięcy przyniósł wiele zmian na rynku pracy, które nadal się kształtują i będą trwać po okresie pandemii. Bez względu na specyficzny dla wszystkich rok 2020, już od dłuższego czasu zauważa się u Polaków rosnące zainteresowanie benefitami przysługującymi w ramach wykonywanych obowiązków zawodowych.

Zatrudnione osoby przywiązują dużą wagę do kształcenia się i podnoszenia swoich kwalifikacji. Coraz więcej pracowników poszukuje firm, w których kładzie się nacisk na satysfakcję i zadowolenie zespołu.

Z przeprowadzonego w 2017 roku badania Work Service wynika, że 3 na 10 Polaków chce zmienić pracę z powodu nudy, rutyny i braku samorealizacji. Wyższa pensja jest już w niewielkim stopniu powodem zmiany pracodawcy. Obserwuje się wzrost zainteresowania innymi niż ekonomiczne aspektami, takimi jak ciekawość i atrakcyjność oferty pracy.

Przedstawiciele różnych pokoleń kierują się odmiennymi potrzebami, mają swoje pragnienia i oczekiwania względem pracodawcy. U pracowników z wyżu demograficznego (t.zw. Baby Boomers) dostrzega się akcentowanie awansu, jako najwyższego uznania przez przełożonego.

Pracownicy nowszych generacji również oczekują aprobaty pracodawcy, ale nie łączą sposobu wyrażania tej satysfakcji z nobilitacją stanowiska, ale wyróżnieniem środkami pozapłacowymi (benefity, nagrody, możliwość pracy zdalnej).

Słowem – liczy się fakt, że przedsiębiorstwa stają się pracodawcą z wyboru.

Motywacja do pracy – pomysł na benefit

Świadczenia ułatwiają życie, są praktyczne, wygodne, pomysłowe, oczekiwane i czasami nieoczywiste. Daj swoim pracownikom wszystko to, co sprawi, że wygenerują siłę i chęci do pracy. Motywuj swój zespół skutecznie. Spraw, aby pracownicy poczuli się dobrze w Twojej firmie – pomoże Ci w tym firmowa kafeteria:

Dojazdy do pracy

Aplikacja z możliwością wynajęcia pojazdu na minuty, to świetny pomysł na benefitowy abonament dla Twojego pracownika. Mobilności od Vooom dostępne w naszej kafeterii, sprawią, że dojazd do pracy będzie całkiem przyjemny. Zapewniamy duży wybór środków transportu oraz szybki i bezpieczny dojazd: samochodem, hulajnogą bądź skuterem.

Atrakcyjne umiejętności

Kursy i szkolenia to zawsze świetna okazja do zdobywania nowych umiejętności. Samorealizacja związana jest nieodłącznie z poczuciem własnej wartości, która pomaga osiągać cele i mobilizuje do działania.

Zdobywanie nowych umiejętności to niejednokrotnie wychodzenie z własnej strefy komfortu, dzięki której nabieramy innej perspektywy, uczymy się samodzielności, odkrywamy swój potencjał i realizujemy swoje potrzeby. Nowe zdolności mogą stać się również ulubionym zajęciem, a nawet nowym hobby.

Nasz benefitowy partner i jednocześnie największy polski serwis edukacyjny strefakursów.pl zajmuje się szkoleniem specjalistów z szeroko pojętej branży IT dzięki czemu nauczysz się: programowania, tworzenia stron internetowych, edycji audio-wideo, obsługi programów biurowych, marketingu, fotografii i wielu innych.

Eduweb.pl to internetowa szkoła nowych technologii zajmująca się edukacyjnymi kursami wideo do nauki m.in.: kodowania stron WWW, projektowania graficznego czy UX.

Nowe kwalifikacje

Warto pomyśleć o nauce języków obcych z których pracownicy chętnie korzystają. Podszlifuj język biznesowy, poznaj nowoczesne metody nauczania. Edoo Online to szkoła językowa, która dostarcza kursy dla osób ceniących czas i wysoką jakość nauczania, dzięki czemu zdobędziesz dodatkowe kwalifikacje zawodowe. Edoo to nauka języka angielskiego (kurs konwersacyjny lub Business English), niemieckiego, francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego.

Zdrowie i uroda w jednym

Wellness – czyli zdrowa równowaga między ciałem i umysłem to styl życia, który pozwala osiągać harmonię. Dbając o swoje zdrowie, sposób odżywiania, równocześnie pielęgnując urodę i swoją psychikę, osiągamy radość, szczęście i długowieczność.

Trzymając się tej terminologii, warto sięgnąć po rozwiązania z zakresu SPA&wellness w ściśle kafeteryjnym wydaniu. YASUMI to największa w Polsce sieć Instytutów kosmetycznych i SPA z wieloletnią tradycją. Pracownicy mają okazję skorzystać z voucherów na wybrane zabiegi lub zakupy luksusowych kosmetyków.

Zadbaj o siebie i swój wzrok, wybieraj praktyczne benefity. Salony optyczne DOM OKULARÓW oferują atrakcyjne rabaty na szkła i oprawki znanych producentów m.in. Ray Ban, Calvin Klein, Lacoste, Vogue, Roberto Ricci czy Solano.

Rodzic – pracownik

Pracująca mama i pracujący tata docenią te benefity, które dedykowane są ich dzieciom. Dla małych i dużych – dla całej rodziny. Szkolne zakupy, rabaty na zabawki i akcesoria, pomysły na wspólne spędzenie czasu wolnego, inspiracje i niespodzianki. Ponadto pomoc w nauce języków czy profesjonalna opieka niani.

Zadbaj o rodzinną strefę swoich pracowników i zaproponuj im rozwiązania od naszych benefitowych partnerów: H&M, GOjump, Sklepy SMYK, Nanny Express, szkoła NovaKid Inc, Agencja VI – zDziecmi.pl.


Źródła: