/ Pracownicy

Postaw na indywidualną motywację pracowników

pZapewnienie-odpowiednich-warunkw-pracy-to-obecnie-zdecydowanie-za-mao-jeeli-chodzi-o-zakres-dziaa-menaderw-czy-pracodawcw-w-odniesieniu-do-ich-pracownikw-Kwestie-poprawy-morale-chci-do-pracy-i-produktywnoci-uwaane-s-za-kluczowe-w-czasach-gdy-dobry-p...

Zapewnienie odpowiednich warunków pracy, to obecnie zdecydowanie za mało, jeżeli chodzi o zakres działań menadżerów, czy pracodawców w odniesieniu do ich pracowników. Kwestie poprawy morale, chęci do pracy i produktywności uważane są za kluczowe w czasach, gdy dobry pracownik i wykwalifikowany specjalista stanowią o wartości firmy. Co za tym idzie, poprzeczka stawiana pracodawcom nieustanne się podnosi.

Nie demotywować to za mało

Ograniczenie czynnika demotywującego jest zaledwie pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, by pracownik nie tylko chciał w najlepszy sposób wykonywać swoją pracą, ale przede wszystkim czuł się potrzebną częścią całego mechanizmu. To w końcu dzięki niemu Twoja firma dąży do rozwoju i osiąga kolejne cele biznesowe.

Pracodawcy już od jakiegoś czasu prześcigają się w oferowanych świadczeniach, którymi mogą zachęcić potencjalnego pracownika do podjęcia pracy i przede wszystkim pozostania w firmie na możliwie najdłuższy okres. To zjawisko można szczególnie zauważyć w branżach specjalistycznych, w których pracownikom oferowane są benefity takie jak wyjścia do kina, karty sportowe, a nawet wakacje, czy specjalne udogodnienia i rozrywki w pracy w postaci sal zabaw i odpoczynku- to wszystko, by utrzymać cennego pracownika w firmie.

Wszystkich nie da się zadowolić?

Co jednak robić, gdy nasz programista, czy koleżanka z działu sprzedaży nie są fanami aktywności fizycznej, lub preferują oglądanie nowości filmowych na własnym ekranie? W tym przypadku oferowane benefity tracą swoją atrakcyjność i automatycznie stają się bezwartościowe. Co więcej, pracownik może nawet odczuć, iż są mu narzucane, ze względu na brak alternatywy. To, że Twoi pracownicy ze sobą współpracują i dobrze się między sobą czują, wcale nie musi oznaczać, że lubią ten sam rodzaj rozrywki, czy formę spędzania wolnego czasu.

Samodzielność w podejmowaniu decyzji, nie powinna dotyczyć jedynie obowiązków.

Najlepszym rozwiązaniem na duże zróżnicowanie w zainteresowaniach i indywidualnych preferencjach pracowników,  jest zaoferowanie im możliwości samodzielnego wyboru. Niech decydują o tym, w jaki sposób chcą się nagradzać i czerpać korzyści z pracy w Twojej firmie. Wprowadzenie do firmy Platformy Benefitowej wydaje się być w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Pracownik, dzięki bogatej ofercie dostawców, oferowany ma szeroki wachlarz świadczeń, które finansowane mogą być z różnych źródeł. Daje mu to poczucie swobody i komfortu. Nie czuje się ograniczony do pojedynczych opcji, które są odgórnie przyjęte, bez porozumienia i rozeznania w kwestii fatycznego zapotrzebowania pośród pracowników.

Obustronne korzyści.

Mimo, iż słysząc o benefitach, Twoi pracownicy myślą o karcie sportowej, opiece medycznej, czy leasingu aut, to pozostają jeszcze kwestie formalne. Leżą one głównie po stronie pracodawcy. Na szczęście korzyści z wprowadzenia platformy do zarządzania benefitami mogą czerpać również pracownicy kadr. Stale rozwijająca się technologia pozwala na automatyzację większości, jeżeli nie wszystkich procesów związanych z generowaniem zamówień i wniosków. Ponadto systemy nie ograniczają się już jedynie do benefitów – mogą obsługiwać wnioski związane z refundacjami (np. za okulary), czy wewnętrznym systemem motywacyjnym pracowników. A to wszystko przy pomocy zaledwie kilku kliknięć