/ Bez kategorii

Elastyczność wyboru – najcenniejszy benefit obecnych czasów

pWszyscy-uwielbiaj-mie-wybr-Twoi-pracownicy-rwnie-wiat-si-zmienia-a-my-razem-z-nim-Elastyczno-wyboru-sprawia-e-oferta-wiadcze-firmowych-staje-si-benefitem-szytym-na-miar-sukcesu-Twojej-firmy-Programy-lojalnociowe-odpowiadaj-na-rosnce-oczekiwania-ich-...

Wszyscy uwielbiają mieć wybór! Twoi pracownicy również. Świat się zmienia, a my razem z nim. Elastyczność wyboru sprawia, że oferta świadczeń firmowych staje się benefitem szytym na miarę sukcesu Twojej firmy. Programy lojalnościowe odpowiadają na rosnące oczekiwania ich odbiorców i obecnej sytuacji na rynku.

„Oszczędność” i „wybór” dostępny w firmowej kafeterii sprawia, że przedsiębiorcy nie muszą martwić o zadowolenie i preferencje wszystkich swoich pracowników. Jeden produkt, wiele możliwości – dzięki elastyczności.

Elastyczność wyboru – najważniejszy benefit pozamedyczny

Sytuacja epidemiczna i zmieniająca się rzeczywistość sprawia, że „możliwość wyboru” stała się najbardziej oczekiwanym, firmowym benefitem:

(83%) pracowników biurowych w Polsce chce mieć możliwość wyboru miejsca, z którego wykonywane będą obowiązki[1]

Z badań Pracuj.pl wynika[2], że elastyczność formy zatrudnienia jest atrakcyjna i obecnie bardzo pożądana przez osoby zatrudnione.

Aż 82% pracowników młodego pokolenia pozytywnie ocenia pracodawcę, który daje możliwość wyboru formuły pracy[3]. Praca zdalna, jako urozmaicenie codziennych obowiązków i elastyczny wybór, postrzegana jest więc jako TOP benefit.

Odpowiadaj benefitem na potrzebę Twoich pracowników

Dlaczego konsumenci lubią robić zakupy w supermarketach i dyskontach?:

Z badania wynika, że Polacy cenią sklepy wielkoformatowe oraz dyskonty przede wszystkim za szeroki asortyment produktów i usług (wskazania 80% badanych), a także za promocje oraz programy lojalnościowe (78%)[4]

Skoro szeroki asortyment i elastyczność wyboru są na rynku cechami pożądanymi – zaoferuj je swoim pracownikom.  Wielki potencjał programów lojalnościowych odsłonił się w pełnej okazałości i pokazał, jak wielkim wsparciem i ułatwieniem dla pracodawców jest platforma benefitowa w obecnych czasach.

Warto zadbać o swoich pracowników, zwłaszcza w tak niestabilnej sytuacji gospodarczej. Polacy chcą oszczędzać, a programy lojalnościowe im to ułatwiają.

w roku 2020 odsetek osób aktywnie korzystających z programów [lojalnościowych] sięgnął aż 95%[5]

Preferencje zakupowe, potrzeby i zainteresowania Twojego zespołu, mogą zmieniać się z czasem np. wraz ze zmieniającą się porą roku. Dzięki platformie benefitowej i elastyczności wyboru świadczeń, zyskujesz więcej czasu i pieniędzy.

I nie musisz się już martwić o to, że Twój pracownik otrzyma nietrafiony prezent:

Nietrafione benefity demotywują.

Benefity bowiem muszą być dopasowane do potrzeb i oczekiwań pracowników[6]

kobieta szczęśliwa ma elastyczność wyboru

Wszystkim nie dogodzisz… czy na pewno?

W każdym zespole znajdą się pasjonaci aktywności fizycznej na dworze, może nawet sportów ekstremalnych lub wymagających wycieczek w teren. Obok nich znajdziemy fankę relaksu w SPA śledzącą nowinki kosmetyczne.

Często pojawiają się potrzeby obejmujące całe rodziny – zabawki, gry planszowe, ciekawe rozwiązania dla dzieci i akcesoria do wspólnych zabaw umilające czas spędzony we własnym gronie. Oprócz tego zniżki do sklepów odzieżowych lub ze sprzętem turystycznym wspomogą domowy budżet.

Inną ważną potrzebą jest znalezienie czasu i efektywnego sposobu na relaks. Coraz więcej z nas docenia swobodny dostęp do muzyki lub audiobooków, dzięki czemu możemy słuchać własnych wyborów książkowych lub muzycznych w trakcie sprzątania, biegania czy w samochodzie. Tradycyjne książki lub ich elektroniczne wersje także zyskują na popularności.

Oczywiste jest zatem, że w Twojej firmie różnorodność potrzeb jest równie duża, co różnorodność charakterów. Możesz próbować dogodzić wszystkim jednocześnie, ale dopóki nie umożliwisz pracownikom samodzielnego wyboru, zawsze ktoś zostanie nieusatysfakcjonowany.

Najlepszym sposobem na to, by pracownicy cieszyli się ze swoich benefitów jest zapewnienie im dostępu do szerokiej gamy ofert, bardzo zróżnicowanej i przede wszystkim prostej w obsłudze. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom Medicover Benefits już nigdy nie będziesz słuchać narzekań na niedopasowaną ofertę benefitową. Zadowolenie pracowników przekłada się bezpośrednio na zaangażowanie w pracę i lojalność wobec firmy.

Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, jak skutecznie dogodzić wszystkim pracownikom zapewniając im elastyczność wyboru, jednocześnie ułatwiając sobie obsługę świadczeń pozapłacowych.

[1] https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1493622,telepraca-praca-zdalna-home-office-badanie-cisco.html

[2] https://biznes.newseria.pl/news/depesza-polacy-lubia,p1505303238

[3] https://biznes.newseria.pl/news/depesza-polacy-lubia,p1505303238

[4] https://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/badanie-polscy-konsumenci-lubia-miec-wybor-i-cenia-roznorodnosc-w-handlu,159786.html

[5] Raport: Programy lojalnościowe i wsparcie sprzedaży 2021; Magazyn Marketer+; Wyniki „Monitora programów lojalnościowych 2020” ARC Rynek i Opinia

[6] https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,165632,25262372,nie-tylko-benefity-czego-naprawde-pragna-pracownicy.html