/ Pracownicy

Aktywny wypoczynek – czas start!

pAktywny-wypoczynek-w-benefitowym-wydaniu-to-4-korzyci-w-1-pakiecie-relaks-rozrywka-oraz-sposb-na-zwikszenie-efektywnoci-i-motywacji-do-pracy-Twoich-pracownikwppNiezmiernie-mio-nam-poinformowa-e-zgodnie-z-aktualnymi-zasadami-bezpieczestwa-obowizujcym...

Aktywny wypoczynek w benefitowym wydaniu to 4 korzyści w 1 pakiecie: relaks, rozrywka oraz sposób na zwiększenie efektywności i motywacji do pracy Twoich pracowników.

Niezmiernie miło nam poinformować, że zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w całym kraju, od 28.05.2021 r. można korzystać z siłowni i klubów fitness. Zacznij z nami sezon na sport i rekreację.

Sezon na sport i rekreację z Medicover Benefits

Truizmem byłoby stwierdzenie, jak bardzo dokuczliwym ograniczeniem był brak możliwości korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych przez ostatnie miesiące. Skupmy się zatem na fakcie, że już od 28 maja wszyscy nasi użytkownicy mogą uczestniczyć w zajęciach sportowo-rekreacyjnych oraz wydarzeniach sportowych.

Sport, trening – motywacja!

Aktywność fizyczna wpływa na ciało i umysł. Dzięki pobudzeniu ruchowemu, aktywujemy układ hormonalny a ten sprawia, że odczuwamy mnóstwo przyjemności, zmniejszamy negatywne skutki stresu i czujemy się znacznie bardziej zmotywowani do pracy!

Serotonina, dopamina, oksytocyna i endorfiny to substancje, które aktywowane w trakcie uprawiania sportu i zabawy, w naturalny sposób uwalniają radość – stąd nazywane są hormonami szczęścia. Praktykowanie aktywnego wypoczynku, przebywanie na świeżym powietrzu i uprawianie sportu, sprzyja naturalnemu pobudzaniu i wytwarzaniu radości.

Ponadto, pod wpływem działania noradrenaliny (inaczej norepinefryny) aktywność fizyczna obniża napięcie nerwowe, uwalnia od stresu, rozluźnia ciało i pozytywnie wpływa na samopoczucie.

„Aktywność sportowa zmniejsza poziom lęku, już po kilku minutach od zakończenia treningu. Efekt ten jest najsilniejszy ok.15 minut po zakończeniu aktywności i utrzymuje się do kilku godzin.”[1]

 

Sposób na impuls do działania – jak aktywność fizyczna wpływa na efektywność i motywację w pracy?

Twoi pracownicy otrzymują wraz z pakietem benefitowym, mnóstwo pomysłów na spędzenie aktywnie czasu wolnego. Dzięki w pełni zindywidualizowanej ofercie, zgodnej z zapotrzebowaniem i oczekiwaniami Twojego zespołu masz pewność, że aktywny wypoczynek to obecnie najlepsze rozwiązanie dla utrzymania zdrowia, energii i motywacji do pracy.

„Analiza przeprowadzanych badań nad motywami do aktywności ruchowej różnych grup pod względem wieku, profesji i statusu wskazuje, iż najczęstszym motywem [podejmowania aktywności] jest zdrowie i dobre samopoczucie.”[2]

Efektywność jako synonim wydajności, jest rzeczywistą miarą podejmowanych działań. Zdrowy, wypoczęty pracownik jest bardziej produktywny, skoncentrowany na wykonywaniu czynności związanych z pełnionymi obowiązkami a przede wszystkim, czuje się doceniony przez pracodawcę i chętniej angażuje się w nowe projekty. Odpowiednia motywacja pracownika, sprzyja również jego kreatywności.

Ku zadowoleniu pracodawców i pracowników – aktywne pakiety benefitowe dostępne w firmowej kafeterii są:

 • praktyczne – Twoi pracownicy mogą je wykorzystać w dowolnym momencie i ilości, łącząc przyjemność-rekreację z pożytecznym wypoczynkiem;
 • idealnym prezentem dla Twojego zespołu – dzięki czemu zdobywasz uznanie i lojalność pracowników;
 • doskonałą alternatywą dla tradycyjnych nagród, bonów czy dofinansowań.

Co motywuje a co zniechęca Twojego pracownika?

Pracodawcy mają wpływ na wzniecanie motywacji zespołu. Właściwie wystarczy wsłuchać się w potrzeby zespołu i zaznajomić się z oczekiwaniami reprezentowanymi przez różne pokolenia pracowników. W dalszym ciągu i nie bez znaczenia pozostaje utrzymanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym,  atmosfera w miejscu pracy czy odpowiednie wynagrodzenie finansowe.

Szczególną rolę w budowaniu motywacji u pracowników odgrywa uznanie a te zdobywa się poprzez odpowiedni system pochwał. Medicover Benefits to świadczenia abonamentowe służące budowaniu i zarządzaniu systemami motywacyjnymi. Dzięki kafeterii przedsiębiorcy zyskują zaangażowanie pracowników a minimalizują ryzyko wzrostu wskaźnika rotacji kadr (fluktuacji).

Wśród motywów podejmowania aktywności w czasie wolnym wskazuje się nie tylko względy zdrowotno-higieniczne, ale również kształtowanie charakteru oraz wytrwałość i ambicję, które śmiało zalicza się do pożądanych i oczekiwanych przez pracodawców – cech pracowników i kandydatów do pracy.

 

Nasi partnerzy czekają na Ciebie!

Platforma kafeteryjna oferuje usługi w kategorii sport i rozrywka. To tutaj Twoi pracownicy odnajdą wszystko co niezbędne, aby zorganizować swój idealny, aktywny wypoczynek a wśród nich: obiekty sportowo-rekreacyjne, aquaparki, ścianki wspinaczkowe, parki linowe, atrakcyjne kody rabatowe i vouchery na zakup sprzętu sportowego – dla amatorów i profesjonalistów.

Sprawdź oferty partnerskie od:

 • DECATHLON
 • INTERSPORT
 • Presto.pl
 • Surfmix.com
 • Sklepkite.pl
 • Jump World
 • Skalnik.pl
 • Sensual Body Studio Modelowania Figury
 • Calypso Fitness Club
 • Rollkowisko
 • I wiele, wiele innych!

 

[1] https://www.magazynbieganie.pl/uprawianie-sportu-moze-byc-przyczyna-depresji-psycholog/

[2] Motywacje do aktywności ruchowej studentów i nauczycieli, dr Dorota Kozłowska, dr Dorota Sokołowska, dr hab. Wojciech Ryszkowski, prof. AWF; cytat z: Lipecki i Ziarkowski, 2012; Nowak, 2012; Sochocka i Wojtyłko, 2013; Olszewski-Strzyżowski i Dróżdż, 2014 oraz Drabik i in. 2014; Faszynka, 2015 za Góreczna, Garczyński, 2017; http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:AeNhqriK_X8J:cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.desklight-cf28e0e0-af7a-425e-be6c-cee2a6a37f83/c/Kozlowska.pdf+&cd=5&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Źródła:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Motywacje do aktywności ruchowej studentów i nauczycieli, dr Dorota Kozłowska, dr Dorota Sokołowska, dr hab. Wojciech Ryszkowski, prof. AWF; cytat z: Lipecki i Ziarkowski, 2012; Nowak, 2012; Sochocka i Wojtyłko, 2013; Olszewski-Strzyżowski i Dróżdż, 2014 oraz Drabik i in. 2014; Faszynka, 2015 za Góreczna, Garczyński, 2017; http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:AeNhqriK_X8J:cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.desklight-cf28e0e0-af7a-425e-be6c-cee2a6a37f83/c/Kozlowska.pdf+&cd=5&hl=pl&ct=clnk&gl=pl