/ Pracownicy

5 nieoczywistych benefitów

pNadprogramowe-strongkorzyci-w-postaci-benefitwstrong-ktre-oferuj-firmy-w-wietle-zmieniajcego-si-cigle-rynku-pracy-to-ju-waciwie-standard-wpisany-w-rekrutacj-nowych-pracownikw-To-rwnie-rozwizania-ktre-maj-zagodzi-procesy-rezygnacji-z-miejsc-pracy-Chc...

Nadprogramowe korzyści w postaci benefitów, które oferują firmy w świetle zmieniającego się ciągle rynku pracy – to już właściwie standard wpisany w rekrutację nowych pracowników. To również rozwiązania, które mają złagodzić procesy rezygnacji z miejsc pracy. Chcemy podzielić się pomysłami, które wzmocnią więź w relacji pracownik-firma-pracodawca. Przedsiębiorcy mogą wspierać swój biznes, który tworzą ludzie w – być może – nieoczywisty, ale genialny sposób.

Czego oczekuje pracownik, a co może zaoferować pracodawca?

Świetna relacja z przełożonymi, dobra atmosfera pracy, zadowolenie z wykonywanych obowiązków, możliwość rozwoju czy otwartość na innowacje. Wiele oczekiwań, prosta diagnoza – bezpieczeństwo i stabilność pracy są tym, czego pracownik potrzebuje najbardziej. Jeśli wydawało się dotychczas, że tylko kwestia finansowa jest gwarantem utrzymania pracownika w firmie, to w tej chwili chcemy przedstawić 5 nieoczywistych benefitów pozytywnie kreujących wizerunek firmy. To rozwiązania, wspierające codzienne dylematy pracodawców: co zrobić, aby uatrakcyjnić miejsce pracy?

Czas pracy

Pracujący rodzice czy obarczeni wieloma obowiązkami pracownicy wiedzą najlepiej, że „czas wolny” jest tym, co wyzwala falę radości. Zatem – czy równoważenie czasu na pracę i czasu wolnego nie będzie przypadkiem wspaniałym rozwiązaniem benefitowym? Oczywiście. Wszystko zależy oczywiście od branży i charakteru pracy. Przemyśl, czy istnieje możliwość wprowadzenia np. krótszego dnia pracy w piątki (np. o 1 godzinę), możliwości dokończenia pracy zdalnie, dodatkowej przerwy kawowej czy też wsparcia rodziców odbierających dzieci z przedszkola/świetlicy?

A może wprowadzisz system prostego wykorzystywania dni urlopowych, oparty na zaufaniu? Każdy z nas potrzebuje załatwić wiele spraw, zwłaszcza w dni powszednie – jeśli możesz to ułatwić pracownikowi, to czemu nie?

Uczmy się od siebie

W miejscu pracy możemy spotkać wielu ciekawych ludzi. Każdy ma swoje doświadczenia, przeżył coś interesującego, uczył się w różnych miejscach, zajmuje się określonym hobby. Pracodawca może wzbogacić program polityki wewnątrzspołecznej o samodzielną realizację jej przez swoich pracowników. Wprowadź dni, w których spotykacie się na prezentacjach i rozmowach, nie zawsze stricte związanych z obecną pracą. Organizujcie bezpłatne warsztaty i szkolenia. Rozwój zawsze się opłaca.

Rabaty

Jako przedsiębiorca, możesz poprosić o oferty rabatowe firm z innych branż. W ten sposób, zaproponujesz swoim pracownikom korzystanie z określonych miejsc czy usług, za bardziej przystępną cenę. Mogą to być restauracje, puby, sklepy czy obiekty rekreacyjne. Dobrym rozwiązaniem wydaje się również oferta placówek przedszkolnych w okolicy, z których mogą korzystać zatrudnione w twojej firmie osoby. Pracujący rodzice z pewnością to docenią.

Cafeteria & Catering

Gastronomiczna część dnia, zabiera sporą ilość czasu. Aktywizując okoliczne cateringi tworząc kafeterię w miejscu pracy (zwłaszcza ze zdrową żywnością), z pewnością wspierasz swoich pracowników i dbasz o ich dobrostan. Dzięki temu, pracownicy zyskują czas potrzebny na przygotowywanie posiłków w domu, a gwarantując im np. darmowe napoje czy posiłki – uatrakcyjniasz swoje miejsce pracy.

System motywacyjny & Dream Team

Pracownicy tworzący zespół, mogą wzajemnie motywować się do wzrostu satysfakcji z wykonywanej pracy. Jeśli pracodawca jest w stanie niewielkim kosztem, rozwinąć dotychczasowe świadczenia, może premiować w ten sposób swoich pracowników. Organizowanie konkursów i zdrowa rywalizacja w firmie, może być nagradzana np. wzbogaceniem już istniejącego pakietu medycznego lub sportowego. Okrągła rocznica pracy w danym miejscu, może być odpowiednio celebrowana i nagradzana „pakietem jubileuszowym”.  Możecie świętować wybranym sposobem, kolejny sukces i osiągnięcie planu miesięcznego czy rocznego.

Twoi pracowniczy dojeżdżają do pracy z daleka? Rozważ dofinansowania lub bonusy związane z komunikacją miejską. Wszystkie te działania zbliżają pracownika do firmy. Utożsamiają go z miejscem pracy.

Medicover Benefits – jeden system, wiele możliwości

Oddaj się w ręce profesjonalistów. Medicover Benefits gwarantuje wsparcie nowoczesną i wydajną platformą benefitową. Tutaj zapoznasz się ofertą najwyższej jakości i wsparciem działu HR w najlepszym wydaniu.

Zapraszamy!

https://medicoverbenefits.pl/